Slovakia

Dolná komora parlamentu opäť prerokuje zákon o brexite: V tento deň pôjde Therese Mayovej o veľa!

Poslanci budú hlasovať o 15 pozmeňujúcich alebo doplňujúcich návrhoch k zákonu, ktoré predtým prijali členovia Snemovne lordov, informovala v pondelok spravodajská stanica BBC.

Nigel Lawson

Konzervatívci v dolnej komore, v ktorej má premiérka Theresa Mayová len tesnú väčšinu, potrebujú na schválenie podporu severoírskej Demokratickej unionistickej strany (DUP). Podľa BBC boli preto konzervatívni poslanci vyzvaní, aby boli počas celého uvedeného dňa v rokovacej sále. Hovorca premiérky potvrdil, že pozmeňujúce a doplňujúce návrhy lordov, ktorí na rozdiel od Mayovej podporujú "mäkký" brexit, vláda považuje za neprijateľné a bude sa ich snažiť zvrátiť.

Britská premiérka

Viacerí zákonodarcovia vrátane poslancov z radov Konzervatívnej strany sú v otázke brexitu rozdelení. Niektorí podporujú mäkký brexit, teda udržanie úzkych ekonomických väzieb s EÚ. Zákon o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie zruší platnosť Zákona britského parlamentu o Európskych spoločenstvách z roku 1972 a včlení celú sústavu existujúcej legislatívy EÚ do britského právneho poriadku.

Football news:

Messi wants to finish his career at Barca. Bartomeu believes that Leo will not leave in a year
Gasperini about Atalanta: we Want to reach the Champions League and break the club's record for points in Serie A
Hames can leave Real Madrid for the Premier League for 25 million euros. A year ago, Atletico and Napoli offered 45-50 million euros for him. Real Madrid Midfielder Hames Rodriguez is likely to change clubs at the end of the season
Gattuso on Napoli: We must develop a winning mentality
Avangard congratulated Zenit with the title: it's Time to match and take the Gagarin Cup
Coach of Orenburg Pro 0:1 with Rubin: Morally devastated, could have drawn
Kike Setien: Griezmann played a great match, understood Messi well, scored a great goal. We changed something