Slovakia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Dopravný podnik spúšťa veľké sčítanie cestujúcich, brigádnikov však potrebovať nebude

Zdroj: FB DPB

Poznať presné čísla, ako ľudia využívajú konkrétnu linku MHD a ešte aj v akom čase, je pre plánovanie verejnej dorpavy v meste veľmi dôležité. Dopravný podnik Bratislava preto súšťa celomestské sčítanie svojich cestujúcich.

Ako informuje DPB na sociálnej sieti,  v Bratislave vznikajú nové celé štvrte, sťahujú sa sem noví obyvatelia a neustále sa mení aj to, ako ľudia cestujú. Chcú preto presne poznať to, kde, kto a v akom čase využíva MHD, preto spúšťame celomestské sčítanie cestujúcich.

Na základe sčítania budú následne vedieť oveľa lepšie plánovať prevádzku MHD. Posilniť linky, ktoré už kapacitne nestačia, pridať spoje, alebo naopak optimalizovať menej vyťažené spoje a vozidlá a vodičov využiť tam, kde sú potrebnejší.

MHD: Dopravný podnik už vybral firmu, ktorá dodá 80 nových autobusov

Dopravný podnik Bratislava v piatok 15.10.2021 vyhodnotil súťaž na dodávateľa autobusov s dĺžkou do 12,2 metra s dieselovým pohonom (spĺňajúce najvyššiu emisnú normu EURO 6d). O výsledku súťaže nás informoval hovorca DPB Martin Chlebovec.

"Narozdiel od iných miest, kde na takéto sčítavanie musia najímať brigádnikov, ktorí cestujúcich manuálne počítajú a vždy tam ide o organizačne i finančne veľmi náročný proces, sme v Bratislave pokrokoví a všetky nové vozidlá nakupujeme už s technológiou automatického počítania, ktorá je umiestnená priamo nad dverami. Takto vybavené vozidlá sa v nasledujúcich týždňoch postupne objavia na všetkých linkách, aby sme získali dáta z každého jedného spoja," vysvetlil DPB.

(ms)