Slovakia

Dráma v Lige majstrov. Lučenec gólom 91 sekúnd pred koncom postúpil

Zverenci trénera Mariána Berkyho sa tak kvalifikovali do šestnásťfinále prestížnej súťaže, ktorého žreb sa uskutoční 9. decembra. Zápasy tejto fázy sú potom na programe 12.-17. januára 2021.


Góly: 11. a 40. Sens, 34. Babris – 7. a 49. Serbin, 14. Brunovský, 23. Rafael, ŽK: Babris, Šustrovs – Záruba, Grcič, rozhodovali: Pawlovski, Gundler (obaja Nem.)
zostava Lučenca: Oberman – Grcič, Serbin, Brunovský, Čeřovský – Rafael, Kyjovský, Záruba, Směřička – Wellington, Greško, Fehérvári, Petík

Lučenec bol lepší aj napriek tomu, že na Slovensku sa pre koronavírus nehrá extraliga a tréningy sú v obmedzenom režime. Už v dvanástej sekunde kopal penaltu lučenecký Rafael, no nepremenil ju. Hostí ale dostal nekompromisnou strelou do vedenia Serbin v 7. minúte.

Domáci po rýchlej akcii vyrovnali vďaka Sensovi, ale Lučenec opäť udrel v 14. minúte. Brunovský krásnou pätičkou rutinérsky prekabátil domáceho brankára. Pár sekúnd pred koncom prvého polčasu ešte Serbin bombou takmer zlomil brvno domácej brány. V druhom polčase mal Lučenec tiež prevahu, ale doplatil na premárnenie mnohých šancí.

Rafael v 23. minúte síce zvýšil na 3:1, ale po peknej individuálnej akcii domáci Barbis v 34. minúte duel zdramatizoval. Domáci v závere logicky siahli k hre bez brankára, čo Lučenec neustál, keď inkasoval po strele Sensa šesť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Muselo sa tak predlžovať 2×5 minút.

Lučenec prežil viaceré dobré šance Jelgavy a 91 sekúnd pred koncom druhého predĺženia rozhodol o postupe druhým gólom v zápase Serbin, ktorý chladnokrvne zblízka prekonal domáceho brankára.

Football news:

Simeone on the leadership of Atletico in La Liga: We only think about the next opponent
The former defender of Inter, Schelotto has moved to Argentinian racing
Kramaric scored the 74th goal in the Bundesliga, breaking Olic's record among Croats
Suarez has 12 goals in his first 15 games for Atletico - the best start in La Liga for a new club since Ronaldo
16-year-old Small - the youngest player in the history of Everton
Solskjaer on 3-2 with Liverpool: Manchester United won on their own terms. It's a good feeling
Hames scored 10 (3+7) points in Everton's home matches. Away - 0