Slovakia

EÚ po vyhrážkach Trumpa vyjadrila podporu organizácii WHO

Na snímke vlajky Európskej únie vejú pred sídlom Európskej únie v Bruseli. Foto: TASR/AP

Trump podľa tlačovej agentúry AFP uviedol, že USA môžu permanentne zmraziť financovanie Svetovej zdravotníckej organizácie, pokiaľ v nej do 30 dní nedôjde k podstatným zlepšeniam.

Brusel 19. mája (TASR) - Európska únia podporuje Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO) a mnohostranné úsilie v rámci boja proti pandémii nového koronavírusu. Hovorkyňa Európskej komisie to uviedla v utorok po tom, čo americký prezident Donald Trump pohrozil zmrazením financovania WHO.

Trump podľa tlačovej agentúry AFP uviedol, že USA môžu permanentne zmraziť financovanie Svetovej zdravotníckej organizácie, pokiaľ v nej do 30 dní nedôjde k "podstatným zlepšeniam".

Washington pozastavil svoju finančnú podporu WHO v polovici apríla a obvinil túto organizáciu, že má príliš blízke vzťahy s Čínou, ako aj z toho, že zatajuje a zle vedie riešenie koronavírusovej pandémie.

"Toto je doba na solidaritu, nie na ukazovanie prstom (na vinníkov) alebo na podkopávanie mnohostrannej spolupráce," uviedla v utorok na otázky novinárov hovorkyňa EK pre zahraničné veci a bezpečnostné otázky Virginie Battuová-Henrikssonová.

(spravodajca TASR Jaromír Novak)

Football news:

Goalie of the banner of Labor, who was hit by lightning: everything is good at the moment. Back soon
Ole Gunnar Solskjaer: I Think it was a penalty against Aston Villa
Philadelphia played in t-shirts with the names of black people who died at the hands of the police
Kompany tries everything at Anderlecht: he coached without a license (terrible), played 15 matches and invested 3 million euros in the club
Aston Villa coach on Manchester United penalty: A shameful decision
Paul Pogba: Winning the Europa League and the FA Cup are two of Manchester United's goals for this season
Manchester United's first ever Premier League win 4 consecutive games with a difference at least 3 goals