Slovakia

Fico kritizuje médiá a vládu. Tvrdí, že situáciou na Slovensku sa bude musieť zaoberať Únia

Šéf Smeru Robert Fico sa v stanovisku zaslanom médiám opätovne zastal bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, ktorá je od marca tohto roka vo väzbe. Fico opätovne povedal, že svoju prácu "plnila kvalitne."

Fico tvrdí, že Jankovskej a aj jemu sa snažia poškodiť najmä médiá, ktoré sú podľa neho posadnuté myšlienkou dostať ho do väzenia.

Situácia je podľa Fica taká vážna, že na Slovensku je ohrozený právny štát. "Slovensko sa ešte stále tvári byť právnym štátom, hoci ho súčasná vládna koalícia jasnou politickou objednávkou na kriminalizáciu opozície, totálne zdeštruovala."

Fico na konci stanoviska tvrdí, že situáciou u nás "sa budú musieť zaoberať orgány EÚ."

Jankovská sa v stredu pred vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry priznala k svojej trestnej činnosti. Vypovedať mala rozsiahlo. Uviesť mala okolnosti, ktoré sú jej známe o skutkoch, ktoré sú jej kladené za vinu.

Zároveň sa podrobne vyjadrovala aj k osobám, ktoré súvisia s jednotlivými obvineniami, medzi nimi aj k podnikateľovi Marianovi Kočnerovi. Následne rozsiahlo vypovedala aj vo štvrtok.

Stíhaná má byť pre korupčné trestné činy. Vo väzbe skončila po policajnej akcii Búrka. Ďalšie obvinenia jej pribudli po akcii Víchrica.

Football news:

Conte on 2-1 with Milan: Before the winning goal, the result was unfair. Their goalkeeper is the best player of the match
Mikel Arteta: Arsenal did everything right, but they lost. Wins give confidence
Nicolo Barella: We proved that we are stronger than Milan
Go do your voodoo shit, you little ass. Ibrahimovic-Lukaku during the Cup match
Pioli on the defeat by Inter: The only difference was the relegation. There could be any result in equal teams
UEFA has no plans to abandon the Euro in 12 cities. Other options are undesirable
Eriksen scored for Inter for the first time in almost six months - Milan in the Cup in the 97th minute from a free kick