Slovakia

Firma exposlanca Mečiarovho HZDS platí človeka, ktorý jej odklepol miliónové štátne zákazky

Vladimír Pavelka bol v minulosti poslancom parlamentu za HZDS. Za prvej vlády Roberta Fica v koalícii s ĽS-HZDS a SNS zas šéfoval služobnému úradu ministerstva pôdohospodárstva, ktoré pripadlo hnutiu Vladimíra Mečiara. Jeho meno sa dokonca skloňovalo v súvislosti s nástupcom odvolaného ministra Stanislava Becíka.

Bývalý poslanec a žilinský krajský šéf ĽS-HZDS dnes vlastní aj stavebnú spoločnosť s ročnými tržbami prevyšujúcimi 20 miliónov eur. Pavelkova firma MBM Group sa pritom môže pochváliť štedrými zákazkami od štátu.

Firma získala najlukratívnejšie zákazky od Slovenskej správy ciest (SSC), ktorá má pod palcom výstavbu nových ciest či údržbu, opravu a rekonštrukciu existujúcej cestnej siete. Viacero zmlúv pritom pochádza z čias, keď rozpočtovej organizácii spadajúcej pod ministerstvo dopravy šéfoval Ficov spolužiak Roman Žembera. 

Dlhoročný šéf SSC skončil na poste generálneho riaditeľa vlani na jar po škandalóznej nahrávke, na ktorej hovorí o peniazoch pre Roba a stretnutí s Norom. Žembera po zverejnení nahrávky priznal schôdzku s nitrianskym oligarchom Norbertom Bödörom.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez toho, aby zakrývali fakty a ohýbali realitu. Každý deň vám prinášame dôveryhodné a vyvážené spravodajstvo. Vaša podpora zabezpečí, aby náš obsah ostal otvorený aj pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Máte už konto? Prihláste sa

Football news:

There are only 6 coaches in the world with a positive balance against Pep. The leader of the rating-Sulscher
Ancelotti on 0:2 with Chelsea: Everton are not at their level. They were better and deserved to win
Lazio women's coach about Italy: Our society is homophobic and racist
Lingard has scored 4 goals in 6 Premier League appearances for West Ham. In Manchester United, he scored 4 goals in the previous 38 matches
Thomas Tuchel: It's a pleasure to work with Chelsea. The skill of the players and the level of the club is obvious
Chelsea have not conceded in 5 home games under Tuchel. This is a record of the Premier League
Leonardo Bonucci: We are waiting for Porto to come to play, not to defend