Čo sa stalo so 191 pasažiermi letu, ktorý na niekoľko rokov zmizol z radarov? Na túto otázku kúsok po kúsku skladá odpoveď seriál Manifest, ktorý v slovenskej premiére prinesie počas Veľkej noci v seriálovom maratóne televízia Dajto a streamovacia služba VOYO.

Nový seriál Manifest.

Nový seriál Manifest.

Zdroj: NBC

Hlavnými hrdinami sú pasažieri zmiznutého letu číslo 828 spoločnosti Montego. Komerčný zaoceánsky let sa nečakane stratil z radarov a rovnako prekvapivo sa o dlhých päť rokov znovu objavil. Všetci si mysleli, že lietadlo sa stratilo kdesi v mori, v jeho návrat už nikto nedúfal. Rodiny cestujúcich sa museli naučiť žiť bez svojich blízkych. Často začali odznova a urobili radikálne kroky, aby prekonali žiaľ. Roky pre nich plynuli a návrat strateného letu je teraz pre nich šokom. Ešte väčším šokom však je zistenie, že kým celý svet „zostarol“ o päť rokov, pre pasažierov tajomného letu čas neplynul. Vracajú sa rovnako mladí ako v deň, keď zmizli. Čo je za touto záhadou?

Nový seriál Manifest.

Nový seriál Manifest.

Zdroj: NBC

Tvorca seriálu Jeff Rake prezradil, že myšlienka na ústrednú zápletku mu napadla na rodinnej dovolenke a pohrával sa s ňou dlhých desať rokov. V roku 2014, keď celý svet sledoval záhadné zmiznutie letu MH370 spoločnosti Malaysia Airlines s 239 ľuďmi na palube, Rake v rozhovore povedal: „Môj bláznivý nápad už zrazu vôbec nevyzeral byť až tak pritiahnutý za vlasy.“ Seriál sa stretol so značným diváckym úspechom, pričom aktuálne sa v USA chystá už jeho 3. séria.