Slovakia

Gizka Oňová vydáva album Idem, spievam...

Známa je z televíznych obrazoviek aj ako kuchárka. Stala sa ambasádorkou televíznej relácie Hýb sa Slovensko.

Bratislava 19. apríla (TASR) – Obľúbená speváčka, herečka, spisovateľka a v neposlednom rade televízna svokra Gizka Oňová využila lockdown na nahratie svojho prvého CD, ktorému dala názov Idem, spievam... TASR o tom informoval PR manažér Martin Hanuska.

„Keď som minulý rok dostala ponuku od vydavateľstva na album, uvedomila som si, že síce mám za sebou veľké množstvo koncertov, ale nahraté mám iba hudobné podklady. Snažím sa totiž vždy spievať naživo. Tak som sa musela postaviť za mikrofón a nahrať všetky tie piesne, ktoré už smrdia naftalínom vzhľadom na to, že už majú nejaký ten rok za sebou,“ konštatuje s úsmevom speváčka, ktorá svoje prvé CD nazvala jednoducho Idem, spievam...

Pestrú zmes 22 piesní spieva nielen po slovensky, ale aj po maďarsky či nemecky. Album vychádza v týchto dňoch a Oňová dúfa, že bude aspoň dočasnou útechou pred tým, ako sa znova stretne so svojím publikom na koncertoch.

Gizela Oňová (1. 12. 1948) sa narodila v rodine hudobníka amatéra Silvestra Orbána. Za jeho harmonikového sprievodu absolvovala prvé vystúpenia a súťaže. Po skončení strednej školy účinkovala ako profesionálna speváčka, či už na koncertnej alebo komerčnej sfére. Spievala pop, džez, dychovku, evergríny ši kabaretné kuplety. Účinkovala vo viacerých muzikáloch, úspech mala v predstaveniach Mníšky a Mníšky milionárky. Vystupovala vo viacerých hudobných programoch, medzi nimi Smiem prosiť či Repete. Známa je z televíznych obrazoviek aj ako kuchárka. Stala sa ambasádorkou televíznej relácie Hýb sa Slovensko.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude