Slovakia

Hamšíkovi sa v Číne nedarilo strieľať góly, skupinovú časť skončil Ta-lien na siedmom mieste

Slovenský futbalista Marek Hamšík nebol strelecky úspešný a jeho tím Ta-lien Pro prehral v poslednom kole skupinovej časti čínskej Superligy s víťazom A-skupiny Kuang-čou Evergrande 0:1.

Zatiaľ čo hráči Kuang-čou postúpili z prvej priečky do play-off, Ta-Lien skončil na predposlednom siedmom mieste, keď zo 14 zápasov vydoloval len 11 bodov za 2 víťazstvá a 5 remíz. Hráči okolo slovenského kapitána budú pokračovať v súťaži v skupine o 9.- 16. miesto.

„Odohrali sme smolný duel, víťazovi našej skupiny sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Po nešťastnom inkasovanom góle sme mali viac z hry. Prišli šance, nastrelili sme aj brvno. Škoda…,“ povedal Marek Hamšík na svojom portáli marek-hamsik.sk.

Hamšíka čakajú tri dôležité zápasy

Na 33-ročného stredopoliara teraz čaká presun na Slovensko a v októbri tri dôležité reprezentačné zápasy. Najprv to bude barážový duel o postup na ME 2021 Slovensko – Írsko (8. 10. o 20.45 h v Bratislave) a neskôr zápasy Ligy národov Škótsko – Slovensko (11. 10. o 20.45 h v Glasgowe) a Slovensko – Izrael (14.10. od 20.45 h v Trnave).

V septembrových dueloch Ligy národov doma proti Česku (1:3) a v Izraeli (1:1) Hamšík slovenskej reprezentácii po dohode chýbal, teraz by mal byť výraznou posilou pre trénera Pavla Hapala.

„Posúvam sa na Slovensko. Teším sa na spoločnosť mojich najbližších a na budúcotýždňový reprezentačný zraz,“ dodal Hamšík.

Football news:

In 2010, Pirlo negotiated with Barca. The main playmaker of the generation was ready to go to Pep even in the rotation
Chugainov about Loko in the Champions League: there are Chances to get out of the group. The team looks confident and worthy
Bayern and Alaba failed to agree a new contract for the third time
Atalanta and Ajax showed smart football: a lot of traps and subtle changes on the move
Vadim Evseev: I liked the locomotive for its boldness. Not afraid to play football, well done
Barcelona may sign PSV forward malen if the deal for Depay fails
Pickford hired bodyguards because of fan threats after van Dijk's injury