Slovakia

Hegerova vláda nesúhlasí s návrhom na vyslovenie nedôvery Mikulcovi. Premiér dáva stanovisko

Vláda nesúhlasí s návrhom skupiny poslancov Národnej rady na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO). Rozhodla o tom vláda na svojom pondelkovom rokovaní.

​ Pripomína, že dôvodom na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra je jeho údajné nezvládanie riadenia rezortu s bližším odôvodnením, že organizačné súčasti ministerstva používajú ako pravidlo vo svojej práci tzv. domnelých “univerzálnych svedkov” v rámci politického boja.

Kabinet tento argument považuje za subjektívny záver navrhovateľov bez preukázania dôkazov. „Je to znôška nedôkazných a konšpiračných teórií, ktorých cieľom je vo verejnosti vyvolať dojem, že orgány činné v trestnom konaní konajú pod nejakým politickým tlakom. Tie však stoja mimo rezortu vnútra a kompetencie ministra,“ zdôraznil kabinet.

​Vláda vyjadruje presvedčenie, že Mikulec sa vo svojej funkcii ničím nespreneveril. "Práve naopak, garantuje príslušníkom Policajného zboru politickú bezzásahovosť a slobodu vo výkone ich práce,“ upozorňuje vláda. Oceňuje tiež, že Mikulec pripravovanou reformou Policajného zboru chce zabezpečiť lepšie podmienky a lepší výkon služby policajtov.

"Vláda ho v týchto reformných snahách plne podporuje a zámery predkladateľov na jeho odvolanie považuje za hysterický pokus o odpútanie pozornosti od škandálov a káuz predošlých vlád, ktoré v súčasnosti odhaľujú odpolitizované orgány činné v trestnom konaní," dodávajú členovia exekutívy.

Odvolávať Mikulca chce opozícia, mimoriadne rokovanie parlamentu inicioval Smer v súvislosti s podozreniami o manipulovaní vyšetrovania viacerých káuz istou skupinou v rámci silových zložiek. Pochybnosti mali vyplynúť zo správy Slovenskej informačnej služby (SIS). Parlament má o návrhu na vyslovenie nedôvery Mikulcovi rokovať v utorok (15. 6.) od 9.00 h.

Football news:

Albrighton has extended his contract with Leicester until 2024. He has been in the team since 2014
Statement of Juve, Barca and Real Madrid: We believe in the success of the Super League. The UEFA monopoly harms football
Ole Gunnar Solscher: Bruno was the catalyst for winning a lot of matches. Manchester United need to take the next step
Barcelona wants Pique, Busquets, Alba and Roberto to reduce salaries by 40%
Mikel Arteta: White's style is perfect for Arsenal. Ben is a smart defender
Arsenal have announced the transfer of White from Brighton. They will pay 50 million pounds for him
Braithwaite intends to stay at Barca. He will leave only if he is offered a higher salary