Slovakia

Herečke Oľge Belešovej skúsenosť s ťažko chorým otcom otvorila oči: Toto si mnohí neuvedomujú

Denne sa starajú o tých najzraniteľnejších, našich otcov, mamy, staré mamy a starých otcov, prarodičov. Prežívajú s nimi ich radosti aj bolesti. Sú ich dôverníkmi aj spoločníkmi. Nahrádzajú tú najbližšiu rodinu. Ich práca je však na Slovensku nedostatočne finančne ohodnotená, nedocenená, spoločensky málo akceptovaná a chýba im celospoločenské uznanie ich profesie.

V čase pandémie COVID-19 sa náročnosť práce opatrovateľov znásobila. Mnohí z nich boli a sú dlhé dni zatvorení v DSS-kách, kde k ich rutinnej náplni práce pribudla aj starostlivosť o klientov infikovaných koronavírusom.

Náročnosť práce a úskalia, ktoré musia opatrovatelia v zariadeniach denne prekonávať si uvedomuje aj herečka Oľga Belešová. Ona sama sa starala o svojho ťažko chorého otca. Cez svoju osobnú skúsenosť si uvedomila, aké náročné je podávať pomocnú ruku starým ľuďom. „Ľudia pracujúci v zariadeniach sociálnych služieb dávajú do svojej práce všetku svoju energiu, všetku svoju lásku a všetky svoje schopnosti a zručnosti,“ hovorí. Oľga Belešová pripomína, že prácu opatrovateľov nepoznáme, napriek tomu by si však zaslúžili naše povzbudenie a poďakovanie za to, že sa starajú o našich blízkych ako o svojich vlastných.

Koronavírus zabil svokru herca Pavla Trávníčka, ktorá obetavo pracovala v domove sociálnych služieb. Viac tu:

Football news:

Atletico missed a shot from Eibar Dmitrovich from the penalty spot. Goalkeepers have not scored in La Liga for 10 years
Barcelona is far superior to Real Madrid. Our style of play does not depend on transfers. The presidential candidate of blaugrany the Freixo about the rivalry
Pogba played in the shadow of Bruno in 2020, it has dampened his ego. It reminds me of the Juve era. Ex-Manchester United player Parker about the midfielder
Valencia produced the worst first round in La Liga in 38 years, scoring 20 points in 19 matches
Diogo Dalat: Zlatan is very demanding. And he instills confidence when he sees fit
Barcelona is outraged by PSG's public Interest in Messi. Pochettino and Leonardo talked about the striker
Udinese, Athletic and Benevento are all in contention for the Napoli Llorente striker