Slovakia

HK Michalovce zvíťazil v 17. kole Tipos extraligy nad Detvou 4:2

Domáci sa dostali do vedenia v 7. minúte, po prihrávke Askarova sa v oslabení objavil v úniku Valent a prekonal hosťujúceho brankára Škorvánka - 1:0. Zemplínčania odpovedali už o 30 sekúnd neskôr, keď zužitkovali presilovú hru, v ktorej predtým inkasovali. Šoltés nastrelil puk a Bartánus ho tečoval do siete - 1:1.

Detva znížila nepriaznivý stav v 45. minúte, keď po úspešnom osobnom súboji vyrazila z obranného pásma do rýchleho protiútoku a na jeho konci zakončil kombináciu do odkrytej bránky Cox - 2:3. Obrat sa však nekonal, v 54. minúte si Michalovce prinavrátili dvojgólový náskok ďalšou využitou presilovkou. Delovkou k žrdi pridal svoj druhý gól a štvrtý bod v zápase Šoltés - 2:4.

Góly: 7. Valent (Askarov, F. Fekiač), 45. Cox (F. Fekiač) – 8. Bartánus (Šoltés), 21. Regenda (Hickmott, Šoltés), 34. Šoltés (Galamboš, Louis), 54. Šoltés (McCormack, Bartánus). Rozhodovali: D. Konc st., Stano - Frimmel, Jedlička, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, bez divákov

Detva: Sholl – Jendroľ, F. Fekiač, Lalík, Rymsha, Golian, Rais, Marttinen, Gachulinec – Klíma, V. Fekiač, Askarov – Čacho, Valent, Cox – Magdolen, Halama, Ľupták – Ščurko, Downing, Sýkora

Michalovce: Škorvánek – Southorn, McCormack, Ventelä, Mihalik, Ťavoda, Louis, Zekucia, Ragan – Šoltés, Hickmott, Regenda – Bartánus, Lalancette, Takáč – Török, Galamboš, Chalupa – Mašlonka, Češík, Majdan

The Premier League is trying to ban hugs on the field. In vain - they increase team cohesion at the biological level, help to read the fear of the enemy
Koeman on Puyol: Such players will always be missed. He was charismatic and responsible
Aubameyang will miss the match with Southampton due to family reasons
Koeman before Rayo: The Cup is the shortest path to the trophy, but it did not get easier because of the relegation of Real Madrid and Atletico
Messi and his family take French lessons. Why teach him to go to the City? Canal+ journalist about the forward at PSG
Johnson on Lampard's resignation: In the world of results, it doesn't matter who you are - Mr. Chelsea or not
Alexander Golovin: Kovac is a competent specialist. Excellent work with him