Slovakia

Hlas si na prvom sneme zvolil vedenie. Pellegrini hovoril o financovaní strany aj prenájme centrály

Strana Hlas-sociálna demokracia si dnes na svojom ustanovujúcom sneme zvolila vedenie. Predsedom sa stal expremiér Peter Pellegrini, ktorý bol jediným kandidátom. 

Peter Pellegrini informuje o výsledkoch snemu:

Za podpredsedov strany boli zvolení Denisa Saková, Erik Tomáš a Richard Raši. Generálnym manažérom bude Matúš Šutaj Eštok. "Budeme sa snažiť vyhrať voľby," vyhlásil po sneme Pellegrini.

Líder Hlasu uviedol, že strana bude pôsobiť transparentne. "Strana Hlas-SD nie je financovaná žiadnym oligarchom ani tučným sponzorom," dodal.

Tvrdí, že na stránke budú informovať o každom sponzorovi nad tisíc eur. "Nebudeme nič tajiť a budeme vždy informovať aj o zostatku na našom účte," uviedol a hovorí, že na chod strany sa rozhodli prispievať aj poslanci zo svojich platov.

Pellegrini po sneme odpovedal aj na otázky ohľadom prenájmu straníckej centrály v centre Bratislavy. Výška nájmu je podľa neho viac ako 11-tisíc mesačne.

"Ak by sme mali fungovať len z mesačného príspevku pánov poslancov, tak by nám to nevyšlo na zaplatenie nájmu," tvrdí.

Pellegrini hovorí, že ako predseda prispeje na chod strany sumou 20-tisíc eur. Zároveň však dodal, že sa chce obrátiť aj na ľudí s pomocou pri financovaní.

"Ak sa to nepodarí a nemali by sme dosť prostriedkov na financovanie takejto veľkej budovy, tak by sme museli odísť. Je to všetko čisté a transparentné," poznamenal.

Football news:

Liverpool do not score 4 consecutive Premier League matches
Milik moves to Marseille. He was photographed with a shirt with the 19th number
Suarez scored 10+ goals in the league for the tenth time in a row
Atletico missed a shot from Eibar Dmitrovich from the penalty spot. Goalkeepers have not scored in La Liga for 10 years
Barcelona is far superior to Real Madrid. Our style of play does not depend on transfers. The presidential candidate of blaugrany the Freixo about the rivalry
Pogba played in the shadow of Bruno in 2020, it has dampened his ego. It reminds me of the Juve era. Ex-Manchester United player Parker about the midfielder
Valencia produced the worst first round in La Liga in 38 years, scoring 20 points in 19 matches