Slovakia

Hokejisti HK Nitra vyhrali nad mužstvom MHK 32 Liptovský Mikuláš

V úvode tretej tretiny sa zdalo, že definitívne zlomí odpor Liptákov gól Lantošiho, ale opak bol pravdou.

Nitra 27. novembra (TASR) - Hokejisti HK Nitra zvíťazili v 17. kole Tipos extraligy nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 7:5.

Góly: 17. Žitný (Lantoši, Bodák), 19. Žitný (Šťastný), 20. Tvrdoň (Nemec, Hrnka), 24. Hrnka (Tvrdoň, Slovák), 43. Lantoši (Holešinský), 56. Šiška (Pätoprstý, Minárik), 59. Šťastný - 3. Surový, 13. Michalík, 44. Rusina (Valtola, Oško), 44. Kurali (Štrauch, Huna), 56. Štrauch (Oško, Huna) Rozhodovali: Tvrdoň, Fridrich - Synek, Jurčák, vylúčení na 2 min: 1:4, navyše: Holešinský (Nitra), Pavúk (L. Mikuláš) obaja 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Nagy - Pupák, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Vitáloš, Zech, Knižka - Tvrdoň, Slovák, Hrnka - Kollár, Šťastný, Žitný - Molnár, Holešinský, Lantoši - Minárik, Šiška, Pätoprstý - Škvarek

Liptovský Mikuláš: Krasanovský (24. Kozel) - Rusina, Kurali, Pavúk, Petran, Mezovský, Bača, Droppa, Valtola - Štrauch, Oško, Rudolf Huna - Hamráček, Lištiak, Michalík - Duran, Uhrík, Surový - Haluška, Matoušek, Kalousek

Liptovský Mikuláš vyhrával už v prvej tretine nad Nitrou o dva góly, čím sa zopakoval rovnaký scenár spred troch týždňov. Gólovo sa presadili Surový a Michalík. Liptáci však náskok rovnako expresne rýchlo stratili. V 16. minúte ešte Nitrania prehrávali, ale dva góly Žitného a presná strela Tvrdoňa dostali Nitru na koňa.

Druhá tretina bola jasne v réžii domácich. Hernú i streleckú prevahu však dokázali “Corgoni” pretaviť iba na jeden presný zásah z hokejky Hrnku. Po štvrtom góle nahradil Krasanovského v bráne Kozel.

V úvode tretej tretiny sa zdalo, že definitívne zlomí odpor Liptákov gól Lantošiho, ale opak bol pravdou. Góly Rusinu a Kuraliho v priebehu 45 sekúnd dokázali zápas zdramatizovať. V 55. minúte Nitra odskočila o dva góly, keď puk do brány pretlačil Šiška, ale aj toto skóre vydržalo iba 92 sekúnd. Piaty gól hostí strelil v 57. minúte Štrauch. Liptáci skúsili aj hru bez brankára, ale na konečných 7:5 uzavrel Šťastný. V závere ešte zaujala pästná výmena Holešinského s Pavúkom. =

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Z našej strany to bol zlý začiatok. Za stavu 5:2 som si myslel, že sa my tréneri, dočkáme pokojnejšieho zápasu, keď sa nebudeme triasť do posledných minút. Mužstvo nám to nedoprialo, takže to bol typický priebeh a zbytočne sme sa do konca báli o výsledok.“

Milan Jančuška, tréner Liptovského Mikuláša: „Tento zápas bol „ako cez kopirák“ ako v prvom zápase v Nitre, kedy sme vyhrávali 2:0. Musím povedať, že dnes nás ani brankár nepodržal. V priebehu troch minút sme dostali tri góly. Držali sme sa statočne až do záveru, no v power play sme dostali gól. Škoda, keby sme udržali prvú tretinu bez gólu, tak by zápas inak vyzeral.“

Barcelona will not let go in January. The goalkeeper is Interesting to Arsenal
At the beginning of the Atalanta more goals than matches in the start. We explain how he and Gasperini get used to each other
Ex - Liverpool defender Flanagan is close to a move to Poland's Jagiellonia
Rodgers on 2-0 with Southampton: Should have scored more. Leicester are 2nd in the Premier League
Real Madrid may call up Castilla's top scorer Hugo Duro due to Jovic's departure
Covid at Ruiz's. The midfielder will not play for Napoli against Juve in the Italian Super Cup
Lampard on Hudson-Odoi: Callum is in great shape and will definitely get playing time