Slovakia

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali s Innsbruckom 2:3

O triumfe hostí rozhodol v 53. minúte kanadský útočník Braden Christoffer. Bratislavčania už mali istú účasť vo vyraďovačke.

Bratislava 7. marca (TASR) – Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v záverečnom 10. kole kvalifikačnej skupiny o postup do play off IHL s HC TWK Innsbruck tesne 2:3. O triumfe hostí rozhodol v 53. minúte kanadský útočník Braden Christoffer. Bratislavčania už mali istú účasť vo vyraďovačke.

Ice Hockey League:

10. kolo nadstavbovej časti - skupina o postup do play off:

Góly: 10. Hults (Faith, Fortier), 21. Faith (Fortier) - 12. Ciampini (Paulweber), 23. Ciampini (Lattner, Christoffer), 53. Christoffer. Rozhodovali: Rencz, Siegel - Gatol, Kis-Király, vylúčenia: 3:4 na 2 min, navyše: Boldižár 5+DKZ za nedovolené bránenie, presilovky a oslabenia: 0:0.

Capitals: Baroš – Carson, Guimond, Chovan, Boldižár, Romančík, Ďurkech – Fortier, Hults, Faith – Miklík, Higgs, S. Kosticyn – Mrázik, Buc, Ahl - Köver, Šmida, Bezák

Innsbruck: Swette - Saucerman, Lattner, Danielsen, Bär, Tansey, Racine-Clarke - Paulweber, Christoffer, Ciampini - Muigg, Girard, Herr - Winkler, Ludin, Gerlach - Jennes, Wetzelsberger, Mader

V úvode zápasu sa veľká gólových možností nezrodilo. Hostia hrali od 7. minúty v početnej výhode, ale prvý gól strelili Capitals. V 10. minúte našiel Faith pred bránkou Hultsa a ten bekhendom rozvlnil sieť. Domácim však vydržalo vedenie len dve minúty, o vyrovnanie sa postaral Ciampini. Podobne tomu bolo aj v úvode druhého dejstva. Bratislavčanov poslal po 45 sekundách do vedenia Faith, no v 23. minúte upravil na 2:2 opäť Ciampini. V 27. minúte sa skončilo prečíslenie hostí len strelou do žŕdky, na druhej strane nepochodil proti Swettemu Fortier. V tretej tretine sa dostali domáci pri oslabení do prečíslenia, ale veľkú možnosť nevyužili. Trest prišiel v 53. minúte, keď o triumfe hostí rozhodol Christoffer - 2:3.

Arteta that Arsenal should not have been called to the Super League: We are one of the best clubs in the world. There is no denying the story
Man City have agreed to transfer 17-year-old winger Fluminense Kaiki for 12 million euros
Fonseca on 1:1 with Atalanta: Roma was better in the second half and showed character
Five years ago, esports was building its own Super League. The project failed due to the dissatisfaction of the players