Slovakia

Holandskí majitelia chcú otvoriť reštaurácie bez ohľadu na opatrenia

Ilustračná snímka, reštaurácia. Foto: TASR/AP

Vláda tvrdí, že by chcela povoliť ich opätovné otvorenie, avšak žiadne konkrétne termíny v tejto súvislosti neuviedla.

Amsterdam 2. decembra (TASR) - Majitelia reštaurácií v Holandsku pohrozili, že svoje prevádzky otvoria 17. januára, a to bez ohľadu na to, aké epidemiologické opatrenia budú v tej dobe v platnosti. Informovala o tom v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na medializované správy.

Majitelia podnikov sú rozhorčení z toho, že im hrozí zadlženie v dôsledku núteného uzatvorenia počas pandémie koronavírusu. Sťažujú sa navyše na to, že od vlády neprichádza nijaká pomoc. Ako povedali pre agentúru ANP, sú pripravení vládne nariadenia v budúcnosti ignorovať, pretože stratili dôveru v súčasnú vládu.

Bary, kaviarne a reštaurácie sú v Holandsku zatvorené od polovice októbra v rámci opatrení na zastavenie šírenia nákazy. Vláda tvrdí, že by chcela povoliť ich opätovné otvorenie, avšak žiadne konkrétne termíny v tejto súvislosti neuviedla.

Majitelia podnikov vo viacerých mestách vrátane Eindhovenu či Maastrichtu hovoria, že ak vláda neumožní znovuotvorenie do 17. januára budúceho roku, pristúpia k ich znovuotvoreniu bez ohľadu na platné opatrenia.

K tomuto kroku sa zaviazalo 50 z celkových 230 podnikov patriacich pod združenie pohostinstiev v Holandsku (KHN). Naopak, zatiaľ sa k iniciatíve nepridali podniky v Amsterdame, Haagu či Rotterdame. Šéf KHN Rober Willemsen vyzval členské podniky, aby nespôsobovali problémy, ktoré by mohli vyvolať občianske nepokoje.

Football news:

Berbatov on Bale: He will be returned to Real Madrid if he does not start to show the level that Mourinho expects
Pogba's time at Manchester United is running out again. The club did not buy a top player, but a beautiful story for social networks, Paul lost the battle for influence to Brun
Roma made an extra substitution in the Italian Cup match. The club faces a technical defeat
The Premier League is investigating the transfer of Snodgrass to West Brom. West Ham banned him from playing against them at the sale
Football has broken into Fortnite. The game will host the Pele Cup, add the uniforms of Man City, Juventus and Milan, and a legendary celebration
Shalimov about Miranchuk: Atalanta is an ideal team for him. Don't go anywhere
Agent about Wendel in Zenit: A risky deal, may not be justified