Slovakia

Hrdinský čin malého chlapca! Zachránil život mame: Neuveriteľné, kde sa to naučil

Ako uvádza portál Daily Mail, chlapček Jesse Tait a jeho rodina sa spoločne začiatkom novembra po večeri hrali na zadnej záhrade ich rodinného domu. Šantili sa v bazéne, keď sa jeho mama Sarah náhle ponorila a dlhšiu dobu zostala pod hladinou. Jej manžel Warren si spočiatku myslel, že len žartuje pred deťmi, avšak bystrý chlapček Jesse okamžite spozoroval, že niečo nie je v poriadku. A mal pravdu. Jeho mama sa topila.

Chlapec ani na minútu nezaváhal a predviedol chmat, ktorý videl v televízii v jeho obľúbenej šou. „Uvedomil som si, že ju nedokážem zdvihnúť. Tak som ju prevrátil a začal ju tlačiť na bruchu. Myslel som si, že môže mať v sebe vodu, a tak som zatlačil. Voda z nej vyšla a ona vykríkla: Pomoc!“ opisuje chlapec zlomové chvíle z jeho detskej perspektívy.

Sarah Tait si zlomila chrbticu na dvoch miestach a teraz sa zotavuje v rehabilitačnom centre. „V jednom okamihu som si myslela, že zomriem. Byť tomu tvárou v tvár a nebyť schopná niečo urobiť. Je mojím superhrdinom,“ uviedla pre médiá Sarah.

Warren je presvedčený, že nebyť odvahy a rýchleho konania ich syna, jeho manželka by dnes nemusela byť nažive. „Nie som veriaci človek, ale je zázrak, že vedel, čo má urobiť len vďaka tomu, že sledoval program v televízii. Môj 9-ročný chlapec dal mne a mojej drahej ďalšie roky spoločného života. Ako sa dá v takejto situácii odvďačiť 9-ročnému chlapcovi za záchranu manželky?“ vychvaľuje ho jeho otec Warren.

Chlapcov hrdinský čin nenechal chladného ani plavčíka Brucea 'Hoppo' Hopkinsa, ktorý mu zablahoželal k hrdinskému úsiliu v špeciálnom videohovore. „Po tomto by si sa mohol stať plavčíkom. Mohol by si ma vykopnúť z mojej práce,“ povedal plavčík natešenému chlapcovi.

Jesseho sen je, že keď bude starší, podarí sa mu zachrániť viacero životov. „Chcem ľuďom pomáhať a zaistiť, aby boli v bezpečí,“ prezradil Jesse.

Football news:

At the beginning of the Atalanta more goals than matches in the start. We explain how he and Gasperini get used to each other
Ex - Liverpool defender Flanagan is close to a move to Poland's Jagiellonia
Rodgers on 2-0 with Southampton: Should have scored more. Leicester are 2nd in the Premier League
Real Madrid may call up Castilla's top scorer Hugo Duro due to Jovic's departure
Covid at Ruiz's. The midfielder will not play for Napoli against Juve in the Italian Super Cup
Lampard on Hudson-Odoi: Callum is in great shape and will definitely get playing time
Agent: Cheryshev is not going to leave Valencia. The coach trusts him