Slovakia

Izraelské letecké útoky zničili budovu v Gaze

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Nachádzali sa v nej aj kancelárie vrcholných predstaviteľov hnutia Hamas.

Jeruzalem 11. mája (TASR) - Izraelské letecké útoky v utorok zničili 12-poschodovú budovu v meste Gaza v palestínskom pásme Gazy, v ktorej boli aj kancelárie vrcholných predstaviteľov hnutia Hamas. Informovala o tom agentúra AP. Hnutie uviedlo, že v reakcii na tento útok vypálilo 130 rakiet na izraelské mesto Tel Aviv.

Izraelské drony najskôr vypálili sériu varovných výstrelov, aby ľuďom poskytli čas na opustenie budovy predtým, ako ju armáda zničila, píše AP.

Obete z miesta útoku bezprostredne nehlásili. Útok však predstavoval ďalšie vystupňovanie izraelskej ofenzívy proti hnutiu Hamas, konštatuje AP.

Hamas už predtým pohrozil útokmi na izraelské mesto Tel Aviv v prípade, že Izrael bude pokračovať v útokoch na budovy v Gaze.

Niekoľko týždňov trvajúca konfrontácia medzi Izraelom a Hamasom v súvislosti so situáciou vo východnej časti Jeruzalema sa vystupňovala v utorok, pripomína AP. Izrael uskutočnil nové letecké útoky na pásmo Gazy a militanti odpálili stovky rakiet smerom na južnú časť Izraela. O život prišlo viacero militantov a civilistov v Gaze a najmenej dvaja Izraelčania.

Napätie v Jeruzaleme sa v uplynulých týždňoch zvýšilo po tom, čo sa Palestínčania postavili na odpor proti izraelským obmedzeniam prístupu do častí jeruzalemského Starého mesta počas moslimského posvätného mesiaca ramadán. Príčinou napätia je tiež hrozba vysídlenia štyroch palestínskych rodín, na domy ktorých si robia nároky židovskí osadníci.

Football news:

Yarmolenko and Yaremchuk scored Ukraine's first Euro goals since 2012
The emotion of the day is the cry of Zinchenko. Ukraine won back from 0:2, but still lost
Ukraine scored 2 goals in 4 minutes in the match with the Netherlands
Shevchenko made a reverse substitution for Marlos in the match against the Netherlands
Milan - Djokovic after winning at Roland Garros: Congratulations on your triumph 👏 🇷 🇸
Raheem not only scored for Croatia, but also shone in a double role. Southgate appreciates Raheem and ignores the dislike of the fans
Ex-midfielder Muamba, who survived a cardiac arrest in 2012, is happy to save Eriksen: Whatever happens next at the Euro, the main success has already been achieved