Slovakia

Japonci to s olympiádou myslia naozaj vážne: Pochodeň s ohňom odštartuje svoju púť

V pondelok informovali o tom, že pochodeň s olympijským ohňom odštartuje 25. marca v J-Village v Národnom futbalovom tréningovom centre v prefektúre Fukušima a počas necelých štyroch mesiacov zavíta do všetkých 47 prefektúr Japonska. Má ísť o takmer identickú trasu s tou, ktorá sa mala bežať aj tento rok. Organizátori napriek tomu upozorňujú na to, že im aj v štafete s ohňom pôjde o zníženie plánovaných nákladov. Toho času sa olympijský oheň nachádza v Tokiu.

Olympijské hry po počiatočných komplikáciách s plnením kvalifikačných limitov napokon preložili o rok pre celosvetovú pandémiu koronavírusu. Nový termín OH v Tokiu je 23. júla - 8. augusta 2021 a organizátori ho chcú dodržať.

Tohto roku sa olympijská pochodeň objavila v Japonsku 20. marca na vojenskej základni v Mijagu, kam ju doviezli letecky z Grécka. Organizátori jej dali meno "Plameň ozdravenia". Práve v tomto regióne v roku 2011 zemetrasenie a z toho plynúce silné vlny tsunami spôsobili prírodnú katastrofu, ktorá si vyžiadala 18 500 obetí. "Chceme, aby sa naše olympijské hry stali symbolom odolnosti, jednoty a solidarity ľudí po pandémii koronavírusu. Nech sú svetielkom nádeje pre lepšiu budúcnosť," vyhlásili organizátori, cituje ich športový portál insidethegames.biz.

Organizátori paralympijských hier v Tokiu zároveň potvrdili cestu paralympijskej pochodne. Bude sa konať v dňoch 12.- 24. augusta 2021. Oheň rovnako navštívi všetky japonské prefektúry, ale o deň skôr ako bolo pôvodne plánované.

Football news:

Andrea Pirlo: Messi is still on top. With such players, we must hope that they do not have the best day
The figures of Robert Lewandowski, which frightens not only the locomotive
Who will be the top scorer in the Champions League?
La Liga President on the departure of Ronaldo and Neymar: it is better to leave because of taxes than because of anything else
Kane and Son gave each other 29 assists in the Premier League. Only Lampard and Drogba (36) did it more often
Veron about Messi: Playing in Barca gives him discomfort
Mitryushkin on the move to Fortuna: Germany is a country of goalkeepers. I can learn a lot here