Slovakia

JAR zavádza pre koronavírus nočný zákaz vychádzania a prohibíciu

Johannesburg. (AP Photo/Themba Hadebe) Foto: TASR AP

V JAR dosiaľ potvrdili 276.242 prípadov nákazy a 4079 úmrtí.

Johannesburg 12. júla (TASR) - Juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa ohlásil v nedeľu nové opatrenia obmedzujúce pohyb a život občanov, ktoré sa rozhodol prijať vzhľadom na stúpajúci počet prípadov nákazy novým koronavírusom, informovala agentúra DPA.

Od pondelka bude v JAR platiť nočný zákaz vychádzania, a to od deviatej hodiny večer do štvrtej hodiny ráno. Na verejnosti bude tiež povinné nosenie rúšok na tvár a opätovne bude zakázaný predaj alkoholu. Až do 12. augusta má byť zároveň v krajine predĺžený tzv. stav katastrofy, píše DPA.

"Momentálne zaznamenávame vyše 12.000 prípadov (nákazy) denne," povedal Ramaphosa v televíznom prejave k občanom. Priveľa Juhoafričanov sa podľa jeho slov po uvoľnení opatrení prestalo správať opatrne.

"Keď sa blížime k vrcholu nákazy, je nevyhnutné, aby sme naše kliniky a nemocnice nezaťažovali zraneniami súvisiacimi s alkoholom, ktorým sa dá vyhnúť," dodal prezident na margo zákazu predaja alkoholu.

V JAR dosiaľ potvrdili 276.242 prípadov nákazy a 4079 úmrtí.

Juhoafrická vláda koncom marca zaviedla prísne obmedzenia pohybu v celej krajine, aby zamedzila šíreniu koronavírusu a získala čas na zlepšenie pripravenosti systému zdravotníctva na boj s nákazou. Zavedené opatrenia však v máji a júni postupne uvoľňovala, hoci v platnosti od začiatku zostal zákaz predaja tabakových výrobkov.

Football news:

Liverpool are close to buying a defender for Olympiakos Tsimikas. Medical check-up-this week
Barcelona intends to sign Bernardo Silva. City can get Semeda
Real are planning to buy Dybala and are ready to include Kroos or ISCO in the deal (Sport Mediaset)
Conte about Inter before the 1/4 Europa League: we Continue to progress, we become stronger
Piontek is Interesting to Fiorentina. Herta wants just over 20 million euros
Barzagli or Grosso will replace Pirlo in Juventus U23
Daudov about Akhmat: I am Sure that the team will Interact better with each new game