Je Rusínka, pôvodom z Medzilaboriec, no už niekoľko rokov býva v Bratislave. Pracuje v medzinárodnej firme ako marketingová špecialistka. A hoci má malú dcérku Barborku (4), na písanie si čas nájde vždy. To, že vymýšľanie skvelých pútavých a aj temných príbehov je jej vášňou, dokazuje úctyhodný počet jej románov. 

Debutovala pred 10 rokmi prózou o dvoch rokoch života egoistickej a tvrdej Lívie, ktorú zmení láska k mužovi, ktorý jej zlomí srdce. O pár dní jej vychádza 16-ta kniha - Posledná kapitola, ktorá je o spaľujúcej láske, zákerných intrigách, živote, smrti a nádeji, že za bodkou môžu nasledovať ďalšie dve.

Pre Andreu bolo písanie osudné už odmala. Zapisovala si všetko, čo ju nadchlo. A jasne, aj rada čítala:  "Dodnes milujem a zároveň nenávidím pocit, keď dočítam zaujímavú knihu. Fascinoval ma pocit šťastia a úľavy, že viem, ako sa veci majú. No zároveň som zažívala prázdno a smútok, že už to skončilo. Zatúžila som svojím písaním vyvolávať v čitateľoch podobné pocity." 

Čitateľské publikum si už našla aj v Čechách, kde vyšli niektoré jej knihy v preklade. Dokonca jej knihy sú dostupné aj v Braillovom písme, viaceré sa stali najpredávanejšími. V lete jej vyšla špeciálna limitovaná edícia dvoch románov- Nech prší, keď plačem a jeho pokračovania Dáždnik pre Tamaru v jednej “dvojknihe”.

Najradšej tvorí doma, vo svojom byte. V minulosti však písala aj na Cypre, kde istý čas žila. Doma má svoj kútik, kde sa cíti najkomfortnejšie: "Mám tam veľa svetla."

Anketa

Čítali ste knihu od Andrey Rimovej?