Slovakia

Jeden z najdôležitejších sektorov sa otriasa pod vlnou prepúšťania. Je to jeho definitívny koniec?

V posledných dňoch prebehli médiami správy o hromadných prepúšťaniach v nadnárodných spoločnostiach, ktoré pôsobia na Slovensku.

Americký koncern Johnson Controls oficiálne potvrdil informáciu, s ktorou ešte predtým prišli Aktuality.sk, o redukcii počtu pracovných miest. Firma sa tak v blízkej dobe zbaví viac ako 500 pracovníkov z celkového počtu zhruba 1350.

O niečo neskôr vyšli na povrch informácie o prepúšťaní v spoločnosti AT&T a zároveň sa začalo nahlas hovoriť o znižovaní počtu zamestnancov v spoločnostiach IBM a Dell.

Všetky spomínané firmy majú spoločné, že ide o pobočky nadnárodných kocernov. Zo Slovenska zabezpečujú servis pre svojich zákazníkov či vnútrofiremné fungovanie. Vo všeobecnosti sa označujú ako centrá zdieľaných služieb (CZS).

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez toho, aby zakrývali fakty a ohýbali realitu. Každý deň vám prinášame dôveryhodné a vyvážené spravodajstvo. Vaša podpora zabezpečí, aby náš obsah ostal otvorený aj pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Máte už konto? Prihláste sa

Football news:

Salah may be called up to the Egyptian national team to participate in the Olympics
Fosu-Mensah tore up the crosses and was out for a few months. Manchester United sold him to Bayer Leverkusen in January
Antonio Cassano: Does Conte understand that he is not Guardiola? Inter were just ridiculous in the Champions League
Juve will win again if Ronaldo is not in the starting line-up. They need a quality centre-forward, they don't grow as a team. Ventola about Cristiano
The head of the LGBT group of City fans: Burst into tears after scoring a goal in the match for the exit to the Premier League. I felt that after so many years of longing, we are rising
Ibrahimovic and Mihajlovic will sing the song I am a tramp at the Sanremo Festival
Sociedad coach on the draw with Real Madrid: If we had scored 2-0, everything would have been different. Fair result