Slovakia

Jedinečná klimatizácia v aute zničí vírusy za 1 sekundu

Mohlo by sa zdať, že vývoj klimatizácie je už skončený, no odborníci z automobilového priemyslu prišli na trh s revolučnou technológiou. Klíma vás závratnou rýchlosťou dokáže ochrániť pred chorobou či alergiou.

Zázrak s menom Nanoe

Ide o jedinečnú technológiu, pri ktorej klimatizačný systém nasýti vzduch mikroskopickými časticami ešte skôr, ako sa dostane do kabíny auta. Robí to závratne rýchlym tempom. V priebehu jednej sekundy pridá do ovzdušia 480 miliárd hydroxylových radikálov, ktoré sa nachádzajú v iónových molekulách vznikajúcich v dôsledku vystavenia vodnej pary vysokému napätiu. Ide o skutočne mikroskopické štruktúry – častice nanoe, ktoré sú v priemere 500-krát menšie ako častice vodnej pary. Systém je založený na vlhkosti vzduchu, takže nevyžaduje žiadne zásahy zo strany vodiča ani použitie ďalších tekutín.

Výnimočná technológia Nanoe v klimatizačných systémoch Lexusu ES.
Otvoriť galériu

Neutralizuje aj vírusy

V praxi to znamená, že hydroxylové radikály viažu vodík, a tým pádom zneškodňujú vírusy a baktérie nachádzajúce sa vo vzduchu. Efektívnosť technológie Nanoe pri neutralizácii chrípkových vírusov je 99,9 %. A to nie je všetko! Dokonca čistí vzduch aj od alergénov, nepríjemných zápachov, plesní a jemných prachových častíc, ktoré sú jednou z hlavných zložiek smogu. Mikroskopická veľkosť častíc umožňuje ľahký prístup aj do najvzdialenejších rohov vozidla.

Zatiaľ čo štandardné klimatizačné systémy prispievajú k odvlhčeniu vzduchu, tie s technológiou Nanoe robia pravý opak a zvlhčujú ho, čím zvyšujú pohodu vodiča a cestujúcich a tiež majú pozitívny vplyv na ľudskú pokožku. Navyše schopnosť potlačiť rast plesní zaručuje, že klimatizácia ostáva čistá.

Výnimočná technológia Nanoe.
Otvoriť galériu

Od Toyoty k Lexusu

Tvorcom výnimočnej technológie Nanoe je japonský Panasonic a nájdete ju v klimatizačných systémoch Lexusu a vo vybraných modeloch Toyoty. Prvým autom s touto klimatizáciou bola Toyota Camry z roku 2012 a je súčasťou jej výbavy dodnes. Technológiu využívajú napríklad aj v Toyote C-HR. S obľubou ju tiež používa Lexus. Klimatizácia so systémom Nanoe sa nachádza v SUV-čkach UX a RX, sedanoch ES a LS a aj v kupé LC.

Výnimočná technológia Nanoe v klimatizačných systémoch Lexusu LS.
Otvoriť galériu

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude