Slovakia

K najväčšiemu priemyselnému parku zaujali postoj viacerí poslanci. Majú jednoznačný odkaz

K vládou schválenému zámeru výstavby najväčšieho priemyselného parku v Banskobystrickom kraji zaujali rimavskosobotskí poslanci jednoznačný postoj. Veria, že bude prínosom pre obyvateľov Rimavskej Soboty.

Minulý týždeň poslanci odsúhlasili predaj 85-hektárového pozemku pre spoločnosť MH Invest s.r.o. Pozitívny postoj zaujali aj voči memorandu o spolupráci pri realizácii výstavby priemyselného parku Rimavská Sobota medzi samosprávou a Ministerstvom hospodárstva SR. Hneď po odsúhlasení došlo k podpisu zmluvy. V súvislosti s týmto zámerom sme oslovili niekoľko poslancov rimavskosobotského mestského zastupiteľstva.

Podľa najstaršieho člena poslaneckého zboru Štefana Baláža mesto stratilo veľmi veľa možností. „Boli porušené viaceré fabriky a v súčasnej dobe je okolo 20 percent ľudí bez práce. Uvítal som priemyselný park. Je to zatiaľ vízia, myslím si, že dobrá,“ povedal pre Rimava.sk Baláž s tým, že ho podporili všetci prítomní poslanci. V priemyselnom parku by malo prácu nájsť okolo 500 ľudí, postavený by mal byť do konca roku 2023.

Článok pokračuje pod reklamou

„Bolo by to vykúpenie pre Rimavskú Sobotu. Zatiaľ je to prísľub, ja tomu chcem veriť, len človek je opatrný aj vzhľadom na problémy vo vláde. Ale chcem veriť, že sa to všetko ukľudní, a že zvíťazí zdravý rozum, že to bude v prospech občanov Slovenska,“ podotkol.

„Pre mesto to bude mať veľký prínos. Do 2023 sa to môže postaviť. Pravdaže, ak nepadne vláda,“ uviedol poslanec Robert Kuvik. Ako spomenul, verí, že aspoň jedna firma sa nájde, ktorá do priemyselného parku príde. „Na jednu firmu sa nájdu zamestnanci. Keď sa to rozbehne, prídu aj iné firmy,“ domnieva sa.

Na investíciu zo strany štátu zareagoval aj poslanec Tomáš Sliva. „Beriem to už za hotovú vec, že sa postaví priemyselný park a je tu šanca, že sem konečne prídu zamestnávatelia,“ povedal Sliva. Mesto dostane takmer 300 tisíc eur za pozemky a ako zdôraznil, štát tu chce preinvestovať ďalších 10 mil. eur. Keď už je zámer schválený a sú na to vyčlenené financie, tak podľa Slivu ak by aj prišla nová vláda, tak by to mala rešpektovať. „Verím, že sa bude pokračovať vo výstavbe. Som presvedčený, že investori majú o Slovensko záujem a pokiaľ vyrastie priemyselný park v regióne, tak podľa mňa budeme atraktívni pre investorov,“ uzavrel.

Za prínos ho považuje aj poslanec Peter Juhász. „To, či z toho niečo bude, alebo nie, ukáže čas, ale je to šanca po dlhej dobe,“ hovorí Juhász, ktorý dúfa, že výstavba bude prebiehať podľa avizovaných sľubov. „Aj napriek sľubom, ktoré tento región už dostal, toto je jedna dosť reálna šanca a dúfam, že sa aj naplní,“ dodal s tým, že veľa ľudí sa tu odnaučilo pracovať. „Ale verím tomu, že gemerský ľud je taký, že keď dostane šancu, tak sa bude vedieť chytiť,“ podotkol. Nakoľko má ísť o najväčší priemyselný park v kraji, tak vidí šancu zamestnania aj pre ľudí zo širšieho regiónu i Novohradu.

Štátny priemyselný park by mal byť postavený severne od Rimavskej Soboty. Doteraz bola pôda využívaná na poľnohospodárske účely.

Zdroj: Rimava.sk

Football news:

Real Madrid and City in the semi-finals of the Champions League, Akhmat asks for money, 10 matches for racism to the player of Slavia, clothes for the Olympians and other news
Real Madrid put together a killing center - Modric-Casemiro-Kroos-for just 60 million euros. Even Luka Jovic was worth more
Zidane on 0:0 with Liverpool: We rode the storm and can be proud of our performance
2 Premier League clubs will play in the semi-finals of the Champions League for the 2nd time in 3 seasons
Zinedine Zidane: There are many masters at Real Madrid, but most of all I like the character of the guys
Emre Can: We played against probably the best team in the world. We can be proud of ourselves
Pep broke the curse of the Champions League: he took City to the semi-finals for the first time in five years. Only 4 players remained at the club from the last (and first) time for the club