Slovakia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Kandidát za ANO Novotný žaluje český rezort vnútra

Novotný podal žalobu na ministerstvo vnútra, a to na Štátnu volebnú komisiu.

Praha 16. októbra (TASR) - Bývalý český majster sveta v krasokorčuľovaní a súčasný brniansky komunálny politik René Novotný podal pre svoje stiahnutie z kandidátky hnutia ANO na južnej Morave žalobu. Informoval o tom server Novinky.cz.

Novotný bol na 20. mieste kandidátky, z ktorého ho mohlo dostať v nedávnych voľbách do Poslaneckej snemovne len krúžkovanie, teda preferenčné hlasy. Novotný podal žalobu na ministerstvo vnútra, a to na Štátnu volebnú komisiu.

Žalobu pôvodne dostal Najvyšší správny súd (NSS). Ten ju ale postúpil súdu nižšieho stupňa, konkrétne Mestskému súdu v Prahe, ktorý by mal vo veci rozhodnúť. Dôvodom je, že ministerstvo vnútra sídli v hlavnom meste Českej republiky.

Novotný pred voľbami zaplavil Brno svojimi bilbordmi. Nebolo na nich však uvedené, že kandiduje vo voľbách - transparenty neuvádzali nič ani o hnutí ANO, všímajú si Novinky.

Bývalý reprezentant sa podľa vlastného vyjadrenia chcel iba pripomenúť verejnosti a propagovať šport. Výsledkom bolo nakoniec to, že ho na základe odporúčania pražského splnomocnenca ANO pre voľby z kandidátky stiahli.

Novotného bilbordmi sa zaoberá Úrad pre dohľad nad hospodárením politických strán a politických hnutí. Novotný sa o svojom stiahnutí z kandidátky dozvedel až z médií.

"O existencii žaloby počujem prvýkrát. Pripúšťam, že ma prekvapuje. Pán Novotný je naďalej riadnym členom ANO," povedal pre denník Právo šéf juhomoravského ANO Lubomír Wenzl.