Slovakia

Klopp a Solskjaer si dupli: Hráčov do repre nepustíme

Aktuálne vo Veľkej Británii platí nariadenie, že osoby z rizikových krajín musia po prílete podstúpiť desaťdňovú karanténu vo vybraných hoteloch. Agentúra AP pripomenula, že v súvislosti s FC Liverpool sa to týka najmä hráčov z Portugalska a najmä Brazílie. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) klubom umožnila pristúpiť k takému kroku.

"Myslím si, že aj v ďalších kluboch majú rovnaký názor. Nemôžeme pustiť chlapcov a potom čeliť ich dlhšej absencii spôsobenej karanténou. Je to skrátka nemožné," uviedol nemecký kouč Jürgen Klopp z FC Liverpool. Ten by mohol prísť napríklad o Alissona Beckera, Roberta Firmina, Fabinha či Dioga Jotu. "Chápem potreby národných asociácií, no v tejto chvíli nie je možné uspokojiť každého. Musíme teda pripomenúť, že hráči sú platení klubmi, takže to je v tomto okamihu priorita," dodal Klopp. Priznal, že definitívny verdikt v klube urobia až v poslednom možnom okamihu.

Uvoľňovanie hráčov pre potreby národných tímov a potom ich dlhšia absencia v kluboch nedáva zmysel ani nórskemu kormidelníkovi Olemu Gunnarovi Solskjaerovi z Manchestru United. Ten by mohol prísť napríklad o Bruna Fernandesa či Edinsona Cavaniho. "Situáciu budeme v najbližších dňoch riešiť, no aktuálne nemá zmysel, aby viacerí naši hráči niekam cestovali," poznamenal Solskjaer.

Football news:

Ancelotti's 2-2 win over Tottenham: One of Everton's best home games. The fate of entering the European Cup will be decided in the last game
Mourinho on Pogba's words about him: I don't care what he says. Not Interesting
Mourinho on Everton penalty: No comment. Having experience, I just laugh at such moments
Kane came out on the 7th place in the list of the best scorers of the Premier League. He has 164 goals
Yaya Toure sent Guardiola a letter of apology: I am waiting for a very long time for a response
Marcelino on the Spanish Cup: You can't win against Barca without suffering. They are used to winning finals
Koeman on the future: It's strange to have to answer such questions. We had a 19-match unbeaten streak