Slovakia

Kmec (Hlas) v Ide o pravdu: Heger je len neinformovaný hovorca Matoviča

VIDEO: Pozrite si debatu Márie Hlucháňovej a Petra Kmeca v relácii Ide o pravdu.

Zasahovanie do suverenity a bezpečnosti štátu je neakceptovateľné. „Zatiaľ Slovensko reaguje adekvátne a dostatočne,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Peter Kmec (nezaradený), člen strany Hlas, v súvislosti s podozrením útoku ruských agentov na český muničný sklad v roku 2014.

„SIS aj vojenské spravodajstvo musia informovať poslancov o tom, čo vedeli a aké informácie dostali z Česka,“ upresnil poslanec postup opozície, ktorá bude žiadať informácie na pôde parlamentných výborov.

Podľa Kmeca by mali spravodajské služby dať odpoveď na otázku, či podozriví ruskí agenti boli niekedy na území Slovenska. „SIS je v kritickej situácii, lebo nemá vedenie a má naštrbenú dôveru zahraničných partnerov,“ upozornil Kmec.

Ako bývalý veľvyslanec Slovenska vo Washingtone intenzívne vníma úvahy o návšteve amerického prezidenta Joa Bidena na Slovensku. Cestu Bidena spája so summitom NATO a konferenciou Globsec, ktoré sú plánované na začiatok leta. „Ak by prišiel do Európy s témou žien v politike, ktorá mu je blízka, Slovensko bude dobrým kandidátom,“ dodal bývalý diplomat.

V relácii Ide o pravdu odpovedal poslanec Peter Kmec na otázku, či strana Hlas trvá na predčasných voľbách aj po nástupe novej vlády Eduarda Hegera. „Nie je to nová vláda, všetci okrem ministra zdravotníctva sa vrátili, a pritom dehonestovali inštitút podania demisie,“ reagoval.

Vládu označil za 2. vládu Igora Matoviča, pričom Eduarda Hegera nevníma ako nového premiéra. „Je len neinformovaný hovorca Matoviča,“ uzavrel Peter Kmec v relácii Ide o pravdu.

Football news:

Thomas Tuchel: Maybe de Bruyne needed to leave Chelsea. Werner and Havertz will be able to show their best qualities here
Ter Stegen about 2:8 from Bayern: It really hurt Barca, hurt our pride. We just couldn't stop them
The Champions League final between Man City and Chelsea is likely to be moved from Turkey
Man City are Interested in Lukaku, but the striker wants to stay at Inter. There are no negotiations with Chelsea either
Zidane and Gattuso are on the list of possible candidates for the post of head coach of Juventus
Barcelona may sign PSV top scorer Malen if the deals for Holand and Depay fall through
Koeman on disqualification: I think it's personal. Well, the type is not an insult, there is something else