Slovakia

Kniha o Salvinim s prázdnymi stranami sa stala bestsellerom

Na snímke je líder politickej strany Liga severu Matteo Salvini počas rokovania v talianskom senáte o zrušení jeho poslaneckej imunity v Ríme 12. februára 2020. Foto: TASR/AP

Ako autor je uvedený "politický analytik" Alex Green, pravdepodobne však ide len o pseudonym.

Rím 2. decembra (TASR) - Kniha o talianskom krajne pravicovom exministrovi vnútra Matteovi Salvinim, ktorá obsahuje len prázdne strany, sa v Taliansku stala bestsellerom. Informovala o tom v stredu agentúra DPA.

Žartovné dielo s názvom Prečo si Salvini zaslúži dôveru, rešpekt a obdiv sa už niekoľko dní drží na popredných priečkach najpredávanejších kníh na talianskej stránke amerického internetového predajcu Amazon. Predáva sa za cenu 6,99 eura a obsahuje celkovo 110 prázdnych strán.

"Táto kniha je plná prázdnych strán. Napriek rokom výskumu sa nám nepodarilo zistiť nič, čo by sme na túto tému mohli povedať," uvádza sa v poznámke k tejto knižnej paródii. Hodnotenia knihy na webstránke sú vo väčšine pozitívne.

Ako autor je uvedený "politický analytik" Alex Green, pravdepodobne však ide len o pseudonym. Podľa Amazonu bolo kniha vydaná v nezávislom vydavateľstve vo februári 2019.

Salvini je v súčasnosti lídrom opozičnej strany Liga. Známy je najmä pre svoj tvrdý postoj voči migrácii a sympatiám k svetovým lídrom, ktorí jeho názory zdieľajú.

Football news:

Argentina won the 78th World Cup at home amid a crackdown. The junta kidnapped people, the opening took place a kilometer from the prison for dissenters
Barcelona will not buy Garcia this winter
Monaco scored 36 points in the first 20 games of the seasons. More than it was under Jardim
Rivaldo: Koeman deserves respect for the trust of young people. Zidane stopped doing that
Roma cannot beat Lazio in 4 consecutive matches
Mourinho on extending the lease of the Bale: Not a second was said about it
Neuer - best goalkeeper of the decade, Buffon-2nd, Courtois-3rd (IFFHS)