Slovakia

Knižnice v Prešovskom kraji chystajú online besedy či súťaže

Pre dospelé publikum je pripravené Marcové rande s knihou s prekladateľom a literárnym vedcom Mariánom Milčákom.

Prešov 26. februára (TASR) – Osem knižníc Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa v pondelok (1. 3.) aktívne zapojí do 22. ročníka Týždňa slovenských knižníc. V rámci podujatia si pre svojich čitateľov pripravili on-line besedy so spisovateľmi, autorské videopozdravy, súťaže, on-line výstavy, prezentácie, prehliadky knižníc i zážitkové čítania. TASR o tom informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK v Prešove.

"Knižnice sú jedny z mála kultúrnych organizácií, ktoré napriek epidemiologickej situácii poskytujú, aj keď obmedzene svoje služby. Počas Týždňa slovenských knižníc prichádzajú s pestrým programom a originálnymi on-line aktivitami," uviedla Heilová.

Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove má pre verejnosť naplánované dve on-line besedy s autormi, ktoré budú odvysielané naživo cez sociálne siete.

Top podujatím v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou bude vyhodnotenie ôsmeho ročníka celoslovenskej súťaže Komiksiáda alebo komiksom k čítaniu.

Stonožkári čítajú, vyhlásenie súťaže Kráľ čitateľov, výstava Športovci v školských laviciach je len časť programu, ktorý si Ľubovnianska knižnica v Starej Ľubovni pripravila pre svojich čitateľov.

Čitatelia Podtatranskej knižnice v Poprade sa môžu okrem ankety Najlepšia kniha karantény, vyhlásenia výsledkov Najlepší čitateľ roka 2020 a Najčítanejšie tituly za rok 2020, tešiť aj na rôzne iné sprievodné aktivity.

Čitateľská verejnosť v Bardejove bude môcť počas celého týždňa odkrývať s Okresnou knižnicou Dávida Gutgesela v Bardejove Tajomstvá ukryté v knižnici. Svojich čitateľov oslovia knihovníci aj výstavou najnovších archeologických nálezov v priestoroch Františkánskeho kláštora v Bardejove.

Podduklianska knižnica vo Svidníku má počas Týždňa slovenských knižníc pripravené napríklad on-line zážitkové vyučovanie Zrod a krása materinského jazyka či vedomostný test Moje mesto Svidník o dejinách, osobnostiach a zaujímavostiach nášho mesta.

Vihorlatská knižnica v Humennom si pre deti pripravila týždňovú súťaž Objav a vyhraj! V knižnici bude prebiehať aj súťaž pre dospelých čitateľov Literárne pátranie. Knihovníci budú od marca, vždy v utorok a štvrtok čítať vybrané rozprávky Pavla Dobšinského.

Knižnica Jána Henkela v Levoči ponúkne pre najmenších čítanie z knihy Bola raz jedna láska od Valentína Šefčíka v rámci podujatia Čítanie v pyžamkách. Pre dospelé publikum je pripravené Marcové rande s knihou s prekladateľom a literárnym vedcom Mariánom Milčákom.

Football news:

Brad Friedel: Football is a religion in England, and the American owners do not fully understand this
Florentino Perez: Without the Super League, the transfers of Mbappe and Holand are impossible. And not just for Real Madrid
The owner of Bordeaux has stated that he no longer wants to finance the club
The submarine can change the regulations. Clubs want to be excluded from the tournament for a new attempt to create a Super League
Germany and Brazil will play in the same group at the Olympic football tournament
Everton captain on Super League: I'm glad that this nonsense was canceled after the outrage of people. The big six players are not to blame
Super League is a lie. This is a PowerPoint project. The president of La Liga trampled on the bent tournament