Slovakia

Kórea repatriovala ostatky 117 čínskych vojakov

Čínski vojaci počas konfliktu na Kórejskom polostrove bojovali na strane Severnej Kórey proti silám pod velením USA na juhu.

Peking 27. septembra (TASR) - Pozostatky 117 čínskych vojakov, ktorí zahynuli v rokoch 1950-1953 počas kórejskej vojny, vrátili v nedeľu Číne v rámci každoročnej repatriácie. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Južná Kórea odovzdala pozostatky na ceremónii konanej na Medzinárodnom letisku Inčchon pri Soule. Rakvy odviezlo čínske vojenské lietadlo do Šen-jangu, mesta na severovýchode Číny neďaleko severokórejských hraníc.

Čínski vojaci počas konfliktu na Kórejskom polostrove bojovali na strane Severnej Kórey proti silám pod velením USA na juhu.

Väčšina zmienených pozostatkov sa našla v Demilitarizovanej zóne, ktorá oddeľuje Kórejskú ľudovodemokratickú republiku (KĽDR) od Kórejskej republiky (Južnej Kórey).

Išlo už o siedmu repatriáciu tohto druhu a najväčšiu od roku 2014, keď sa do Číny vrátili pozostatky 437 vojakov. Južná Kórea dosiaľ vrátila pozostatky celkovo 716 čínskych vojakov.

Tohtoročná repatriácia sa mala uskutočniť už na jar, ale z dôvodu koronavírusovej pandémie ju museli odložiť.

Football news:

Highlight of the month: the Rangers forward scored from 50 meters (the farthest goal in the history of the Europa League). Gerrard says he's never seen anything more beautiful 😍
Mourinho on 3:0 with LASK: Difficult opponent, but Tottenham played so that the victory seemed easy
Stefano Pioli: Milan is not an ordinary team. He plays with less dedication after the Derby
Barca players - report on salary cuts: We are not going to put up with the violation of our rights by the club
Milan are 21 games unbeaten in all competitions. Next game - with Roma
A year ago, a forest was planted at the rival CSKA stadium. The author paid attention to the felling of trees
Conceisau about the refereeing of the game with Manchester City: I Apologize to the Portuguese referees after what I saw here