Slovakia

Koronavírus: Slovensko má štyridsiate úmrtie na pľúcnu formu ochorenia COVID-19

Koronavírus

Zdroj: TASR/AP

Na Slovensku patológovia potvrdili ďalšie úmrtie na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. 69-ročný pacient bol hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Prešove.

Muž zomrel 8. septembra, dnes na základe výsledkov pitvy a laboratórnych analýz odborníci absolútne vyhodnotili dôvod - pľúcna forma COVID-19. Oficiálne je tak na Slovensku potvrdených 40 úmrtí na toto ochorenie. Informovalo nás o tom ministerstvo zdravotníctva.

Naopak, ako primárna príčina úmrtia sa ochorenie COVID-19 nepotvrdila v týchto mediálne známych prípadoch: Úmrtie 80-ročnej pacientky v ÚNV Ružomberok (1.9.2020), úmrtie 15-ročnej pacientky v FNsP Nitra, (7.9.2020), úmrtie 78-ročného pacienta v NsP Prešov (13.9.2020).

"V šetrení je od začiatku septembra naďalej najmenej 11 prípadov. Špecialisti hodnotia, či primárnou príčinou úmrtí bolo ochorenie COVID-19. Ide o prípady, keď boli pacienti z nemocníc na celom Slovensku, pred úmrtím pozitívne testovaní na nový koronavírus," uvádza ministerstvo 

V nemocniciach je hospitalizovaných 121 pacientov. Z nich má potvrdené ochorenie COVID-19 92. Na JIS je 9 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 9 pacientov.

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v našej krajine je doteraz 6756, od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 414 200 laboratórnych testov. Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 od dnešného dňa 40. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 3146.

(ms) 

Football news:

Nyom called Koeman a son of a bitch and sent him to### During the Getafe - Barcelona match
Messi, Beckham, Robben, Figo and best are among the contenders for the title of best right-winger in history (France Football)
The Valenciennes goalkeeper said the Sochaux player bit him. He replied that he wanted to hit the goalkeeper with his head for racism
Azpilicueta about Kep: Sometimes everything goes against you. To overcome this, you need character
In memory of the beheaded teacher, all matches of the French championship will begin with a minute of silence
Klopp on van Dijk: we will wait for him like A good wife waiting for her husband from prison
Maguire and Cavani did not fly with Manchester United for the match against PSG