Slovakia

Košice hostia spoločné rokovanie slovenského a českého kabinetu

Na archívnej snímke spoločná fotografia počas spoločného rokovania vlád ČR a SR na zámku v Ledniciach 4. septembra 2017. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Košice 17. septembra (TASR) – Spoločné rokovanie vlád Slovenskej a Českej republiky sa v pondelok koná v Košiciach. Hlavnými témami stretnutia sú vzájomné bilaterálne vzťahy, ale aj spoločné podujatia pri príležitosti významných tohtoročných výročí, a to sto rokov od vzniku Československa, 50. výročia Pražskej jari a 25. výročia samostatnosti oboch republík.
Ministri budú tiež rokovať o spolupráci v oblasti hospodárstva, spoločnej agende Európskej únie (EÚ) či o regionálnej spolupráci v rámci Vyšehradskej štvorky, ktorej aktuálne predsedá Slovenská republika.

Rokovanie v budove historickej radnice začne po 11.00 h s úvodnými príhovormi predsedov vlád SR a ČR Petra Pellegriniho a Andreja Babiša. Tlačová konferencia premiérov je naplánovaná na 14.40 h.

Spoločné rokovanie vlád sa uskutočňuje už po šiestykrát. Tradícia spoločných stretnutí sa začala v roku 2012, kedy sa ministri stretli súčasne v Trenčíne a v Uherskom Hradišti, následne sa stretli v Skalici, Valticiach a Bratislave. Ostatné rokovanie sa uskutočnilo pred rokom v českých Ledniciach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Football news:

Barca President on the Real Madrid match: VAR always favours one team. I have an unpleasant feeling
Faty scored the 9,000 th goal in the history of Barcelona
Griezmann scored in La Liga for the first time since February with a pass from Messi
Suarez came out on the 3rd place in the list of the best Barca Goalscorers in history
Guardiola lost 3 away games in a row in the League for the first time in his career
About Lautaro Marotta: He has not shown the slightest desire to leave
Conte on 1:2 with Bologna: Inter's Level is much lower than expected