Slovakia

Košice zriadia špeciálne pracovisko na vlastné náklady: Budú zverejňovať čakacie doby testovania

Informuje o tom magistrát na svojej webovej stránke. Zároveň bude počas celého víkendu v rámci celoplošného testovania na COVID-19 zverejňovať orientačné čakacie doby na jednotlivých odberných miestach.

"Tým, že máme málo odberných miest, dohodli sme sa so starostami, že pri letisku zriadime ešte jedno špeciálne pracovisko, ktoré pôjde na náklady mesta. Bude to asi najväčšie pracovisko na Slovensku, už teraz je tam pripravený priestor pre desať odberných tímov," povedal primátor s tým, že armáda mestu na toto stanovisko schválila len jeden odberný tím. "My sme to však zobrali do svojich rúk, našli sme vlastných zdravotníkov a v tejto chvíli môžem prehlásiť, že ich tam bude v prevádzke desať," dodal.

Na toto drive-in odberné miesto sa bude možné dostať len príjazdovou cestou smerom z mestskej časti (MČ) Pereš. Návrat po testovaní bude povolený z druhej strany letiska výlučne po ceste do MČ Barca. Autobusová linka číslo 23 v smere na letisko a z letiska do centra mesta bude premávať v štandardnom režime.

Rady pri odberných miestach si záujemcovia o testovanie v Košiciach budú môcť skontrolovať na webovej stránke korona.kosice.sk/spolocna-zodpovednost. Zverejňovať orientačné čakacie doby na jednotlivých odberných miestach plánujú na základe hlásení príslušníkov mestskej polície. Uvedený drive-in bude možné nájsť v sekcii Barca.

Osobitne bude aktuálny stav počtu ľudí v rade monitorovať na odberných miestach na svojom území napríklad aj MČ Sídlisko KVP. Situáciu majú mapovať dobrovoľníci. Verejnosť tieto informácie nájde na www.mckvp.sk/pocetludivrade.

Football news:

Anton Ferdinand on the racist scandal with Terry: I was sent a bullet in the mail. Insults in social networks came every hour
Manchester City have offered 19 million euros including bonuses for 17-year-old Argentine midfielder Sarmiento
Rehagel is a bandit from whom I will not accept an apology. The story of the worst injury in the history of the Bundesliga
Barcelona's presidential election will be held on January 24
Koke: to beat Bayern, you need to play a nearly perfect match. I hope their unbeaten streak ends tomorrow
Loew can return Muller, Boateng and Hummels to the German national team if there are a lot of injuries
Nacho about the Real Madrid game: That's not how titles are won. Working to get better