Slovakia

Kovařík verzus Hamran: spoznáme horúceho kandidáta na nového šéfa polície?

Jeden šéfuje Lynx komandu, ktoré zadržalo podozrivých z vraždy novinára Jána Kuciaka a mnoho ďalších osôb. Druhý bol v kresle dočasného šéfa polície počas horúcej jesene 2020, keď policajti predviedli a obvinili mnoho bývalých vysokopostavených policajtov, SIS-károv či inak exponované osoby.

Pred poslancov branno-bezpečnostného výboru sa dnes postavia dvaja kandidáti na policajného prezidenta: Štefan Hamran a Peter Kovařík. Do tohto kola súboja o kreslo šéfa polície ich posunula špeciálna komisia pre voľbu policajného prezidenta. Teraz je na rade verejné grilovanie – poslanci branno-bezpečnostného výboru po ňom môžu ministrovi vnútra odporučiť vhodných kandidátov. Z tých by si potom Roman Mikulec mal vybrať nového šéfa polície na najbližšie štyri roky.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez toho, aby zakrývali fakty a ohýbali realitu. Každý deň vám prinášame dôveryhodné a vyvážené spravodajstvo. Vaša podpora zabezpečí, aby náš obsah ostal otvorený aj pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Máte už konto? Prihláste sa

Football news:

Messi scored his 13th goal in La Liga in 2021 - the best result of the top 5 leagues in Europe. Levandowski has a goal less
Bale has scored 4 (2+2) points in his last three matches for Tottenham
Messi scored in the 7th La Liga match in a row and led the list of scorers
Promes returned to Spartak - what do we expect from him?
Javier Mascherano: Barcelona is a special club. It is difficult to find a team with the same ingrained philosophy
Dybala flew to Barcelona for a checkup with a surgeon. He is still concerned about a knee injury
Everton have extended their contract with Ding until 2025