Slovakia

Kráska si myslela, že má v ústach vred, pomýlili sa aj lekári: Osud mamičky je spečatený

Na začiatku lockdownu jej zrušili tri dôležité schôdzky v nemocnici. Medzitým Kimberley strávila šesť mesiacov v agónii, na ľavom líci jej totiž vyrastal nádor. Keď skolabovala v práci, okamžite ju previezli do nemocnice, informuje portál The Sun. Lekári nakoniec potvrdili jej najhoršie obavy počas videohovoru cez aplikáciu Zoom. 

Kimberley, ktorá žije s Darrenom Aldredom (24) a dcérou Mayou (7) v Leylande v Lancs, má rabdomyosarkóm, vysoko agresívnu formu rakoviny, ktorá je u dospelých extrémne zriedkavá.

Keď sa u nej prvýkrát objavila v júni minulého roku, myslela si, že ide o vred v ústach, ktorý jej neskôr nesprávne diagnostikovali ako zablokovanú slinnú žľazu. Ale vo februári to prerástlo do bolestivého nádoru veľkosti tenisovej loptičky a bola objednaná na konzultáciu do nemocnice, biopsiu a MRI vyšetrenie.

Schôdzky s lekármi jej však prekazila pandémia. Kimberley bola v auguste prevezená do nemocnice Royal Preston Hospital. Biopsia nezistila zhubné bunky, ale druhá potvrdila rakovinu. Po troch kolách neúspešnej chemoterapie prišla o vlasy a lekári jej dávajú len posledných šesť mesiacov života. Špecialista na rakovinu jej poradil, aby strávila čo najviac času s dcérou Mayou a „urobila si spomienky“.

„Mám zlomené srdce. Mám iba 23 rokov, krásnu dcéru, ktorá ma potrebuje. Dali mi však jednopercentnú šancu na prežitie a povedali, že mám ešte asi šesť mesiacov života," povedala zdrvená Kimberley pre denník The Sun. „Snažím sa byť odvážna, aby Maya nebola smutná, ale nemôžem zniesť myšlienku, že ju tu nechám a nikdy ju neuvidím vyrásť," povedala. Keď jej lekári správu oznámili, bola doma s dcérou. V šoku sa ani nezmohla na slovo. Neustále musí myslieť na to, že nebyť pandémie koronavírusu, mohli jej rakovinu diagnostikovať skôr a teraz mohla byť na ceste k vyliečeniu.

Založili pre ňu charitatívnu zbierku a už získala viac ako 13 000 eur na liečbu v USA. „Ide o veľmi zložitý a tragický prípad a Kimberley a jej rodina majú naše úprimné sympatie. Dôrazne by sme ju chceli vyzvať, aby sa s nami skontaktovala, aby sme mohli presne preskúmať, čo sa stalo," uviedla hovorkyňa fakulty Lancashire Teaching Hospitals.

Kimberley je pripravená podstúpiť 12-hodinovú operáciu v onkologickom centre (Wirral’s Clatterbridge Cancer Center). Majú jej odstrániť nádor spolu s celou ľavou časťou tvárou a čeľustnú kosť. Chirurgovia dúfajú, že jej tvár potom budú môcť obnoviť pomocou kostí a tkanív z chrbta.

Football news:

Van de Beek has no intention of leaving Manchester United. Solskjaer believes in the midfielder and will give him a chance
Lampard couldn't say goodbye to the Chelsea players. The Czech briefly informed them of his resignation before training
Every time Messi doesn't play, Barcelona wins. Ex-Argentina goalkeeper Gatti about Leo
Barca's debt is 1.2 billion euros. The club wants to postpone loan repayments
Jordi Alba: I understand why people might hate me. I really play hard
Real Madrid will be able to pay Mbappe about 21 million euros a year. PSG will offer the Frenchman a salary of 36 million euros-like Neymar
Udinese sign Fernando Llorente, Cutrone and sell Lasagna to Verona for 10 million euros