Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Ktorých zamestnancov sa týkajú ďalšie výnimky z povinného nosenia respirátorov? ÚVZ tým reagoval na podnety z praxe

SITA
Webnoviny
Respirátor
SITA

SITA Zdroj: SITA

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) reagoval na podnety z praxe a zavádza ďalšie výnimky z povinného nosenia respirátorov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa ÚVZ Daša Račková a zdôraznila, že ÚVZ nesprísňuje povinnosť nosenia respirátora.

Títo zamestnanci nemusia nosiť respirátory

Od pondelka 13. júna respirátory nemusia mať zamestnanci, ktorých pracovné podmienky alebo spôsob práce neumožňujú nosenie respirátora, rúška, šálu, šatky či inej ochrannej pomôcky.

Podmienkou je vyjadrenie pracovnej zdravotnej služby alebo dohoda medzi zamestnávateľom a zástupcami zamestnancov. Respirátor nemusia nosiť ani zamestnanci zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov.

Bez respitárora v MHD či taxíkoch

Naďalej platí, že prekrytie dýchacích ciest nie je povinné v exteriéroch, teda ani na hromadných podujatiach organizovaných vonku, ani vo väčšine pracovísk. Nie je povinné ani vo verejnej hromadnej doprave a taxíkoch.

Respirátor je naďalej povinný pre personál a návštevníkov nemocníc, ambulancií a lekární. Hospitalizovaní pacienti a klienti zariadení sociálnych služieb nemajú povinnosť mať prekryté dýchacie cesty.