Slovakia

Kuriózny problém v bratislavskej zoo: Bláznivé surikaty si zbúrali vlastné bývanie

Nedávno im však do smiechu nebolo, keď zistili, že aktívne šelmičky si podhrabali a zbúrali vlastný výbeh. Personál tak bol nútený premiestniť surikatiu rodinku, ktorá sa rýchlo rozrastá, do nových priestorov po pásavcoch. Nový Čas zisťoval, kedy dostanú surikaty nový príbytok. Patria k najväčším atrakciám zoo v Bratislave! Surikaty sú rozkošné cicavce známe tým, že si pod zemou vytvárajú chodbičky, v ktorých si ukrývajú mláďatká. Napriek ich nevinnému výrazu však dokážu narobiť poriadny chaos behom niekoľkých minút.

Surikata vlnkavá
Otvoriť galériu

Presvedčili sa o tom aj zamestnanci bratislavskej zoo, ktorí ich museli načas premiestniť do nového prostredia. „Surikaty bez problémov fungujú v novom výbehu, ktorý im prepustili pásavce,“ uviedla hovorkyňa zoo Zuzana Chalupová. Podarilo sa im totiž podhrabať vlastný výbeh, ktorý sa čiastočne zosunul. Podľa jej slov sa surikatie rodinky iba prednedávnom rozrástli o nových členov. Základy, ako aj celý výbeh v súčasnosti nespĺňa bezpečnostné kritériá na ich chov, je pre ne totiž charakteristické časté hrabanie,“ uviedla a doplnila, že rekonštrukcia celého priestoru je nevyhnutná.

„Dočasný výbeh je prerobený, čiže majú tam svoje chodbičky aj rastlinky. Zároveň je dreveným tunelom spojený s vnútornou expozíciou, takže sa dostanú aj tam,“ dodala. Víziou personálu je prebudovanie vonkajšej expozície tak, aby čo najviac kopírovala prírodné podmienky.

Surikata vlnkavá

Football news:

Hazard will be in the starting line-up of Real Madrid for the first time in the Champions League play-offs
Milan is Interested in Torreira. Arsenal are ready to sell the midfielder
Lineker on bale: People have no idea what's really going on with one of the best players of our time
Lionel Messi: Aduriz will be missed by everyone in La Liga. He's a Bombardier
Shakespeare became an assistant coach at Aston Villa
In England, the stadium can be closed to spectators for racism. Players will be disqualified for 6-12 matches for discrimination
Hans-Dieter flick: I will Understand if Tiago wants to play in the Premier League