Slovakia

Ľudia v Rumunsku budú do reštaurácií potrebovať COVID pasy, platiť budú aj kapacitné obmedzenia

Do firiem a na podujatia v Rumunsku bude možné vstupovať len s covid pasom. Oznámili to vo štvrtok tamojšie úrady.

Týkať sa to bude tých oblastí, v ktorých priemerný počet ochorení COVID-19 za 14 dní bude na úrovni tri prípady na tisíc obyvateľov.

Počet nákaz bol desaťnásobný

V takejto situácii bude nutné v reštauračných zariadeniach, na súkromných podujatiach či na športoviskách predložiť covid pas na základe vakcinácie alebo negatívneho výsledku testovania alebo na základe potvrdenia o prekonaní ochorenia.

Napriek predkladaniu covid pasov však bude možné kapacitu reštaurácií využívať len na 50 percent. Kapacitu športovísk budú môcť využívať len na 30 percent a kapacitu kín či koncertných sál na 50 percent. Na svadbách a krstinách bude môcť byť maximálne 200 ľudí.

Rumunsko za uplynulý deň nahlásilo 4441 nových infekcií koronavírusom. Za necelý mesiac denný počet nákaz vzrástol desaťnásobne.

Zaočkovaná je štvrtina populácie

Rumunsko, ktoré má 19 miliónov obyvateľov, má v rámci Európskej únie jednu z najnižších mier zaočkovanosti.

Vakcinovaných je len 27 percent obyvateľov. Doteraz v krajine celkovo zaznamenali 1,1 milióna infekcií koronavírusom a 35 286 úmrtí na COVID-19.

Football news:

Sandro Wagner: Messi didn't deserve the Golden Ball. Chiellini is the favorite, followed by Lewandowski
Gary Neville: Manchester United stars don't plow like de Bruyne, Mane, Bernardo and Firmino. They lack such a work ethic
Salah turned into Messi. Lineker on Liverpool forward
We will ask you to punish those who unreasonably accused Glick of racism in the match with England. The Polish Football Union will appeal to FIFA
Milan's midfielder Rebic suffered a muscle injury in the match against Verona
Newcastle's budget for the winter is 50 million pounds, although the club has the right to spend 190 million without violating the FFP
Chelsea did not sign Donnarumma in the summer, as they see Mendy as a goalkeeper for years