Slovakia

Mastercard rozširuje aktivity v oblasti digitálnych aktív a spojí svoje sily s firmou CipherTrace

Spoločnosť Mastercardrozširuje svoje aktivity v oblasti digitálnych aktív. Uzavrela dohodu o akvizícii firmy CipherTrace, ktorá spracováva a analyzuje údaje o viac ako deviatich stovkách kryptomien.

Akvizícia prepojí znalosti CipherTrace v oblasti digitálnych aktív s bezpečnostnými riešeniami firmy Mastercard.

Digitálne aktíva môžu zmeniť obchod

Jedným z prínosov bude podľa vyjadrení Mastercardu ľahšie napĺňanie zákonných a regulačných požiadaviek uplatňovaných v oblasti digitálnych aktív.

„Digitálne aktíva majú potenciál od základu zmeniť fungovanie obchodu, a to od bežných denných záležitostí, ako uskutočňovanie a prijímanie platieb, po kompletnú premenu hospodárstva,“ povedal Ajay Bhalla zo spoločnosti Mastercard.

Je podľa neho nutné zamerať sa na bezpečnosť a dôveryhodnosť. „A práve to chceme dosiahnuť prepojením našich vzájomne sa dopĺňajúcich odborov činnosti,“ dodal Bhalla.

Pomáhajú posilňovať bezpečnosť

Inovatívna platforma spoločnosti CipherTrace pomáha klientom posilňovať bezpečnosť a zefektívňovať monitoring podvodného správania v rámci ich aktivít na poli kryptomien.

Spoločnosť poskytuje riešenia významným bankám, finančným inštitúciám a burzám na celom svete.

Analýzy a algoritmy spoločnosti CipherTrace pomáhajú klientom využívať príležitosti na obchodovanie prostredníctvom viac ako 7 000 kryptomenových entít.

Spoločnosť Mastercard je technologická spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou v oblasti sprostredkovania platieb. Je možné sa ňou spojiť vo viac ako 210 krajinách a oblastiach.

Football news:

Sandro Wagner: Messi didn't deserve the Golden Ball. Chiellini is the favorite, followed by Lewandowski
Gary Neville: Manchester United stars don't plow like de Bruyne, Mane, Bernardo and Firmino. They lack such a work ethic
Salah turned into Messi. Lineker on Liverpool forward
We will ask you to punish those who unreasonably accused Glick of racism in the match with England. The Polish Football Union will appeal to FIFA
Milan's midfielder Rebic suffered a muscle injury in the match against Verona
Newcastle's budget for the winter is 50 million pounds, although the club has the right to spend 190 million without violating the FFP
Chelsea did not sign Donnarumma in the summer, as they see Mendy as a goalkeeper for years