Slovakia

Megalománske plány sa rúcajú. Štyri futbalové veľkokluby chcú vystúpiť zo Superligy

Anglické kluby Chelsea Londýn a Manchester City ako i španielske tímy FC Barcelona a Atletico Madrid plánujú vystúpiť z projektu futbalovej Európskej Superligy (ESL). Dôvodom je kritika, ktorá sa strhla po oznámení jej vzniku. Informáciu priniesli britské a španielske médiá.

V utorok sa pred štadiónom Stamford Bridge zhromaždilo 1000 fanúšikov Chelsea, ktorí protestovali proti účasti svojho klubu v projekte.

Vypočul si ich Petr Čech, bývalý dlhoročný brankár klubu a v súčasnosti technický poradca. V napätej atmosfére bolo počuť Čecha ako žiada fanúšikov o trpezlivosť a čas, informovali agentúry AP a AFP.

Plány Chelsea vystúpiť z ESL potvrdil AP zdroj pod podmienkou anonymity. Klub ešte nedoručil svoje rozhodnutie predstaviteľom Európskej Superligy.
Podľa portálu Sky Sports je už odstúpenie City z ESL hotová vec.

To, že sa projekt po 48 hodinách pod vlnou obrovskej kritiky rúca, potvrdzujú aj správy španielskych médií. Podľa nich vystupujú zo Superligy aj Barcelona a Atletico Madrid.

Nasledovať budú zrejme Arsenal Londýn a Manchester United, ktorého výkonný podpredseda Ed Woodward oznámil svoj koniec vo funkcii. Podľa španielskeho portálu Marca má v úlohe prvého muža Tottenhamu skončiť Daniel Levy.

Plány Superligy odsúdili futbalové orgány v Anglicku, Európska futbalová únia (UEFA), Medzinárodná futbalová federácia (FIFA), britská vláda a sú veľmi nepopulárne aj medzi fanúšikmi.

V utorok vznik súťaže odsúdilo štrnásť klubov anglickej Premier League, ktoré nefigurujú v plánoch ESL. Zakladajúcimi členmi súťaže mali byť spomedzi anglických tímov Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United a Tottenham.

Football news:

Salomon Rondon: Thank you for everything, WEB Arena. It was reported that CSKA is unlikely to buy the forward
Messi has failed to score for Madrid in the league for the first time in 15 years
Tuchel on the Champions League final: Chelsea are aware that they can beat Man City
Klopp on the top 4: It's not impossible, but it's difficult. Liverpool will try
Tiago Alcantara: Liverpool are fighting for a little miracle. It is always a pleasure to score and help the team
Manchester United missed out on a £ 200m deal. The sponsor is concerned about the conflict of fans with the Glazers
Troyes advanced to Ligue 1, winning the second division. The club belongs to the Man City holding