Slovakia

Mesto hľadá dobrovoľníkov na pomoc v karanténnom mestečku vo Vrakuni

Zdroj: Marián Dekan

Mesto Bratislava hľadá dobrovoľníkov na pomoc v karanténnom mestečku na Hradskej ulici vo Vrakuni, kde je momentálne v karanténe viac ako 70 ľudí bez domova.

"Kapacity karanténneho zariadenia sú momentálne takmer vyťažené a ľudí bez domova s pozitívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 pribúda. Preto hľadáme dobrovoľníkov najmä z radov zdravotníkov, ale aj pomocný personál," informoval bratislavský magistrát. Hľadá primárne tých, ktorí by mali v nasledujúcich dňoch či týždňoch možnosť pomáhať aspoň dve dvanásťhodinové zmeny týždenne, a to buď denné, alebo aj nočné. V prípade záujmu je potrebné hlavné mesto kontaktovať mailom na ludskezdroje@bratislava.sk.

V Bratislave identifikovali nové ohnisko nákazy novým koronavírusom. Pri pravidelných testovaniach ľudí bez domova na ochorenie COVID-19 sa ukázalo, že vírus sa v tejto komunite začal nebezpečne šíriť. Kapacitu karanténneho mestečka museli v posledných troch dňoch už druhýkrát zvyšovať na celkový počet 100 ľudí. Magistrát očakáva, že v najbližších dňoch sa aj táto kapacita naplní. Organizácia Depaul Slovensko, ktorá sa v Bratislave venuje pomoci ľuďom bez domova, musela vo svojej nocľahárni zriadiť červenú covid zónu, kde sú v karanténe pozitívne testovaní ľudia bez domova. Mesto upozorňuje, že aj v tomto prípade sa ich celková kapacita 44 lôžok rýchlo zapĺňa.

Zlá správa: Medzi ľuďmi bez domova objavili nové ohnisko nákazy koronavírusom

Covid-19 sa začal v Bratislave v ostatných dňoch prudko šíriť aj v komunite ľudí bez domova. Informoval o tom na sociálnej sieti primátor Matúš Vallo.

V karanténnom mestečku na Hradskej je aktuálne 65 ľudí bez domova

V karanténnom mestečku na Hradskej ulici v Bratislave je aktuálne umiestnených 65 ľudí bez domova pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Uviedla to hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

 "Pokiaľ bude problém v podobe nového ohniska nákazy medzi ľuďmi bez domova aj naďalej eskalovať, dokážeme ho riešiť už len v súčinnosti so štátom," upozornil primátor Bratislavy Matúš Vallo.

(TASR)

Football news:

Xavi won the 6th trophy in his coaching career. His Al-Sadd became the champion of Qatar
Laporta is ahead of Font and Freixa according to the results of the poll of those who voted in the election of the president of Barca
Solskjaer won all 3 matches with Manchester United in the away match against Man City. This is a club record
Liverpool only got worse: they lost again at home (the 6th match in a row!), they also updated the anti-record of the Premier League for shots without goals
Simeone on 1:1 with Real Madrid: Everyone thought that Atletico would win La Liga by a margin of 20 points. I don't know what they imagined
Ole Gunnar Solskjaer: City are so far down the table that Manchester United just want to be higher than a year ago
Solskjaer is the only one who beats Guardiola more often than he loses, out of the coaches with 4 + meetings