Slovakia

Mexiko aj Peru prekonali hranicu pol milióna prípadov nákazy COVID-19

Peruánska vlajka veje na kríži hrobu, pri ktorom stoja príbuzní 75-ročnej Mariny Salazarovej, ktorá podľahla ochoreniu COVID-19 v Lime 13. augusta 2020. Foto: TASR/AP

Celosvetovo sa od vypuknutia pandémie nakazilo už viac ako 20,6 milióna ľudí a vírus si vyžiadal viac ako 750.000 obetí.

Mexiko/Lima 14. augusta (TASR) - Štáty Mexiko a Peru v Latinskej Amerike, ktorá sa nedávno stala novým epicentrom koronavírusu, prekročili hranicu pol milióna prípadov nákazy. V piatok o tom informovala agentúra AFP.

Mexické ministerstvo zdravotníctva za štvrtok zaznamenalo 7371 nových prípadov, čím sa počet infikovaných zvýšil na 505.293.

Peru za posledných 24 hodín eviduje nárast 9441 prípadov nákazy. Celkovo sa v krajine infikovalo už 507.996 ľudí a vírus si vyžiadal 25.648 obetí. Krajina preto zrušila verejné podujatia, obnovila nedeľný zákaz vychádzania a v niektorých regiónoch dokonca znovu zaviedla povinnú karanténu.

Od vypuknutia pandémie koronavírusu zaznamenalo Mexiko druhý najväčší počet úmrtí v Latinskej Amerike - až 55.293. Najviac postihnutým štátom tejto zemepisnej oblasti však naďalej zostáva Brazília, kde si vírus doteraz vyžiadal 105.463 obetí.

Latinská Amerika a oblasť Karibiku začiatkom augusta prekonali Európu a stali sa regiónom s najväčším počtom úmrtí na chorobu COVID-19, ktorú koronavírus spôsobuje. Doposiaľ tam zaznamenali už vyše 228.000 obetí a viac než 5,8 milióna prípadov nákazy.

Celosvetovo sa od vypuknutia pandémie nakazilo už viac ako 20,6 milióna ľudí a vírus si vyžiadal viac ako 750.000 obetí.

Football news:

Bale and Regilon have arrived in London for a move to Tottenham
Klopp about the transfer of Thiago: it looks promising. Perhaps it will be useful for fans to follow our media
Bartomeu is getting closer to retirement: Socios bars collected 20 thousand signatures for impeachment
The American company Krause Group bought 90% of Parma's shares
Prokhorov denied information about wanting to buy Manchester United
Tiago said goodbye to Bayern: This is the most difficult decision of my career. I need new challenges
Bale and Regilon will fly to London today to complete transfers to Tottenham