Slovakia

Mihók a Korčok podpísali memorandum o ekonomickej diplomacii

Ekonomická dimenzia diplomacie sa stáva dominantnou v rámci medzinárodných vzťahov a jej význam stúpa aj dôsledku krízy spôsobenej koronavírusom.

Bratislava 13. júla (TASR) – Predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) Peter Mihók a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) podpísali 8. júla nové memorandum o spolupráci v oblasti ekonomickej diplomacie. Informovala o tom Bibiána Gunišová, tlačová tajomníčka SOPK.

„Ekonomická dimenzia diplomacie sa stáva dominantnou v rámci medzinárodných vzťahov a jej význam stúpa aj dôsledku krízy spôsobenej koronavírusom. Veríme preto, že aj táto zmluva pomôže slovenským exportérom pri realizácii ich vývozných zámerov," konštatoval Mihók.

Na to budú slúžiť aktivity, ako sú podnikateľské misie, kooperačné podujatia, odborné podujatia, prezentačné podujatia alebo účasti na veľtrhoch a výstavách, a to tak na Slovensku, ako aj v zahraničí. Nové memorandum oproti predchádzajúcemu rozširuje možnosti čerpania finančných prostriedkov na tieto aktivity.

Okrem toho bude SOPK napríklad poskytovať vedúcim zastupiteľských úradov a ekonomickým diplomatom v rámci ich predvýjazdovej prípravy konzultácie, aby ich oboznámila s aktuálnym stavom a pripravovanými aktivitami komory na danom teritóriu, ako aj s existujúcimi a plánovanými aktivitami slovenských podnikateľských subjektov na príslušných trhoch, zabezpečovaných prostredníctvom komory. Spolupráca sa bude rozvíjať aj pri príprave medzinárodných podujatí obchodných komôr.

Football news:

Barcelona offered Pochettino a 1+1 contract. The club is in contact with Allegri and Henri
Call me Neptune. Ronaldo dived to a depth of 14 meters
Abidal may be dismissed from Barca after Setien. He supports the coach even after 2:8 from Bayern
The city has finally raised a star of its own. Pep calls foden the main talent of his life and is looking for an optimal position for Him
Emre belezoglu finished his career at the age of 39
Barcelona has spent almost a billion euros on transfers over 5 years. That's who the money went to
Andreas Pereira is ready to leave Manchester United. The midfielder is Interested in Benfica, Spanish and Italian clubs