Douglasa Johna Kantora (25) hospitalizovali s kritickými strelnými poraneniami, ktoré utrpel pri streľbe v sobotu skoro ráno o 01.30 h, a zomrel v nedeľu o 12.01 h, dodalo policajné oddelenie v Austine v tlačovom vyhlásení.

WA 21 Austin - Stopy krvi zostali na Šiestej ulici plnej barov v centre texaského mesta Austin po masovej streľbe, ku ktorej došlo v sobotu ráno 12. júna 2021. Douglasa Johna Kantora (25), ktorého hospitalizovali s kritickými strelnými poraneniami, ktoré utrpel pri streľbe v sobotu skoro ráno o 01.30 h, a zomrel v nedeľu 13. júna o 12.01 h, dodalo policajné oddelenie v Austine v tlačovom vyhlásení. FOTO TASR/AP Blood stains remain on 6th Street after an early morning shooting on Saturday, June

Zdroj: Aaron Martinez

K incidentu došlo na ulici plnej barov, ktorá je zátarasami oddelená od premávky a vozidiel. Podľa slov polície sú vyšetrovatelia presvedčení, že streľba bola vyústením sporu medzi návštevníkmi dvoch osláv.

Jedného podozrivého zatkli. Polícia v oznámení bez podrobností ešte uviedla, že pátra po stopách druhého podozrivého, ktorý je stále na úteku, a vyšetrovanie trvá.

Táto masová streľba – jedna z najmenej troch v USA v noci na sobotu – vyvolala paniku na Šiestej ulici, ktorá je obľúbeným miestom nočného života v Austine, meste, v ktorom sa nachádza aj Texaská univerzita (UT Austin).