Slovakia

Minister Gröhling na onkológii: Zvádza politik boj s rakovinou?

Na jeho pleciach bolo vyriešiť výučbu státisícov žiakov a študentov, ktorí sa náhle ocitli zavretí doma. Sám pritom v súkromí prežíva komplikovanú etapu svojho života. Lekári mu totiž mali nedávno diagnostikovať vážnu chorobu, pre ktorú sa lieči v Národnom onkologickom ústave.

Branislav Gröhling sa v SaS už roky venuje školstvu, jeho angažovanie na vládny post ministra školstva po februárových voľbách tak nebolo prekvapením. Okamžite sa stal jedným z najsledovanejších šéfov rezortov, keďže od jeho rozhodnutí v čase pandémie koronavírusu závisel program státisícov detí a ich rodičov.

Len minimum ľudí však tušilo, že v súkromí vcelku obľúbený politik bojuje s ťažkou chorobou, ktorú mu lekári diagnostikovali. Fotograf Nového Času aj čitatelia zachytili ministra pred Národným onkologickým ústavom, kam člen vlády pravidelne chodieva v rámci svojej liečby. Podľa našich informácií má silný zápal v tele. To, či ide priamo o rakovinu, komentovať nechce.

„Je to súkromná vec, ktorú by som nerád komentoval. Venujem sa hlavne svojej práci. Áno, chodím tam však na pravidelné návštevy,“ povedal Gröhling Novému Času.

Politik nechce rozprávať o tom, čo konkrétne ho trápi, ani kedy mu správu o zákernom ochorení oznámili. Otázne tiež je, ako veľmi vážny je v súčasnosti jeho stav. Podľa našich informácií však jeho liečba nie je spojená s veľkými obmedzeniami v pracovnej oblasti a svoje ministerské povinnosti zvláda. Oporou mu v súčasnosti sú najmä kamaráti, ktorí ho v náročných časoch podporujú.

Minister si tento rok nerobí veľké dovolenkové plány. „Strávim ju v Bratislave, keď tak pôjdem niekam do hôr,“ dodal Gröhling s úsmevom. Tvrdí, že na ministerstve pracujú na viacerých veciach, ktoré chcú čoskoro predstaviť verejnosti. „Riešime manuál pre školy ohľadom druhej vlny nákazy, ktorá môže prísť, aby mali presné kroky, čo budú robiť,“ uzavrel Gröhling.

Football news:

Berbatov – Bale: Gareth, I want to see you play football!
Arturo Vidal: Bayern are always the favourites, but Barcelona is the best team in the world
Kike Setien: Lewandowski is a great player, but he is not on the level of Messi
The great Milan of the noughties are already coaches: Gattuso is rebuilding Napoli, Shevchenko is going to the Euro, some are still at the club
The Premier League will not have a winter break in the 2020/21 season. Start-September 12, end-may 23
Liverpool have entered talks with Bayern over Tiago
Vertonghen goes to Benfica. The contract is for 3 years