logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Miroslav Marček: Kto je muž, ktorý sa priznal, že zabil Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú?

Dlhé mesiace sa ako o strelcovi v súvislosti s prípadom vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej hovorilo o bývalom policajtovi Tomášovi Szabóovi. Nečakaný zvrat nastal v apríli minulého roka, keď sa jeho bratranec Miroslav Marček, ktorý mal dovtedy vo vražednom pláne plniť úlohu šoféra, priznal, že spúšť stlačil on.

Svoju výpoveď potvrdil aj na prvom hlavnom pojednávaní."Som vinný zo skutkov v bode jedna, dva, päť a šesť obžaloby," vyhlásil Marček pred senátom.

​Priznal sa tým k vražde novinára a jeho snúbenice, nedovolenému ozbrojovaniu a k vražde podnikateľa Petra Molnára.   

Kým bol Szabó považovaný za strelca, Alena Zsuzsová za objednávateľku vraždy a Zoltán Andruskó za sprostredkovateľa, ktorý navyše spolupracuje s vyšetrovateľmi, zostával Marček ako údajný šofér v úzadí mediálneho záujmu. Po priznaní však prišla zmena. Aká je jeho minulosť?

Vojak či taxikár

Po odchode z armády sa Marček v civile živil ako taxikár, ktorý vozieval zákazníkov najmä na letisko.

Predtým od v rokoch 2009 až 2010 pôsobil ako šofér nákladného auta na mierovej misii na Cypre vo vojnovom kempe Štefánik.

Themes
ICO