Slovakia

Motocyklista Šikyňa na prvom podujatí v Mantove nezabodoval

Rišovi v poslednom období akosi nejde karta. Jeho výkony sú nepresvedčivé a tomu zodpovedajú aj jeho výsledky, poznamenal Kolek.

Mantova 28. septembra (TASR) - Slovenský motocyklista Richard Šikyňa obsadil na pretekoch v talianskej Mantove 27. a 25. miesto a do seriálu MS MXGP si nepripísal žiadne body. V priebežnom poradí klesol na 22. priečku.

Seriál sa do Mantovy presunul na tri podujatia a Šikyňa verí, že v druhom sa mu bude dariť viac. "Od rána som sa na motorke necítil dobre. Kvalifikácia sa mi vôbec nepodarila. V prvej jazde som mal zlý štart, keďže som mal zlé miesto na štarte. Postupne som sa dostal na 19. miesto a bojoval o 18., ale urobil som chybu. Kým som sa zdvihol a pokračoval v jazde, bol som už ďaleko a o body som nebojoval. V druhej jazde som mal štart okolo 18. miesta, ale v druhom kole som po kontakte s iným jazdcom spadol a jazdu začínal úplne posledný," uviedol Šikyňa.

Podľa manažéra tímu MX Slovakia Petra Koleka sa Šikyňovi nedarí aj napriek poctivej príprave. "Rišovi v poslednom období akosi nejde karta. Jeho výkony sú nepresvedčivé a tomu zodpovedajú aj jeho výsledky. Držím mu palce, nech to konečne prelomí a usmeje sa na neho aj trochu športového šťastia," poznamenal Kolek.

Football news:

Laporte was supported by van Dyck: Sorry, bro. No joy, even though we are rivals
Lautaro Martinez: Messi is the best in the world. He is always one step ahead of the rest
The Atletico stadium was painted pink as part of the campaign to fight breast cancer
Frank Lampard: nothing comes easy in the Champions League. This is a great platform to learn new things
Ronaldo was not included in the Juve bid for the match against Dynamo Kyiv
Bruno on the role of captain: I didn't expect it. Tomorrow it's not about me, it's about the team. Everyone should be a leader
Ronaldo, Muller, van Basten, Bergkamp and Cruyff are among the nominees for the best centre forward in history (France Football)