Slovakia

Na čom pracujú? Medzi Devínom a Devínskou N. Vsou stroje odstraňujú trávu popri ceste

Zdroj: ms

Ak sa zvyknte pohybovať medzi Devínom a Devínskou Novou Vsou, iste neušli vašej pozornosti práce, ktoré omentálne prebniehajú na hlavnej ceste. Zisťovali sme, o čo ide.

V posledných dňoch robotníci za pomoci bagra odstraňujú povrchovú zeminu po oboch stranáczh cesty. Nakladajú ju na nákladné autá, tie ju následne odvážajú preč. Viacerí ľudia sa pýtajú, čo je cieľom tcýhto prác. Či sa ide budovať napríklad cyklochodník (jeden cyklochodník však vedie popod cestu, je však maximálne vyťažený aj pešími - chodcami, bežcami, psíčkarmi a podobne) či rozširovať vozovka.

"Mám informáciu, že ide len o bežnú údržbu komunikácie," povedal nám starosta Devímnskej Novej Vsi Dúrius Krajčír. Cesta je však v správe magistrátu, pre potvrdenie tejto informácie sme sa obrátili i tam. 

Zdroj: ms

​​Tu je zemina odstránená už na oboch stranách cesty.

"Ide o bežné práce, ktoré robíme pravidelne, keď tráva príliš prerastie do vozovky. Tráva na krajnici sa zrezáva zväčša pre to, aby mohla lepšie odtekať voda do zeme z vozovky. Nebráni to premávke a netrvá to obzvlášť dlho. Zvykneme to robiť aj počas prípravných prác pred opravou komunikácie," povedala nám hovorkyňa magistrátu Katarína Rajčanová. 

Zdroj: ms

Zeminu odstránili, aby sa nedostala na cestu.

Zdroj: ms

​Detailný pohľad na okraj vozovky.

Zdroj: ms

Práce na ceste.

Zdroj: ms

Práce na ceste.

Zdroj: ms

Práce na ceste.

(ms)

Football news:

Pirlo took the first trophy as a coach-snatched the Super Cup from Gattuso. And once they won together
Cristiano Ronaldo: Milan and Inter are very strong, but Juventus can win Serie A
Insigne failed to score all 3 penalties for Juventus for Napoli
Man City are back on top. We will fight to the end! Manchester City defender Alexander Zinchenko commented on the return of the club to the first place in the Premier League table after the victory over Aston Villa (2:0) in the postponed match of the 1st round
Noyer repeated the record of the Kahn, after a 196-th dry match in the Bundesliga
Ronaldo is the best in history for goals in official matches. He beat Bytsan, scoring 760th goal
Bayern won the 1st round of the Bundesliga. The gap from Dortmund - 10 points, from Leipzig-4