Slovakia

Na Luníku IX už nemusia dohliadať na karanténu: Hygienička zrušila vyhlášku

Regionálna hygienička takmer po mesiaci zrušila vyhlášku, ktorou nariadila sprísnenie opatrení a posilnenie kontrol na tomto sídlisku. "Kontroly sa zrušili, nie sú už ani pri vstupe na sídlisko. Výsledky testovania boli oveľa lepšie. Situáciu však nepodceňujeme a naďalej testujeme, aj cez víkend. Stále sa príde otestovať okolo 1000 až 1300 obyvateľov, naposledy ich prišlo približne 900," povedal pre TASR starosta tejto mestskej časti (MČ) Marcel Šaňa.

Po zrušení vyhlášky mestská polícia (MsP) zabezpečuje na Luníku IX verejný poriadok denne od 7.00 do 19.00 h, a to spravidla jednou hliadkou, ktorá je v prípade potreby posilnená. "Pri kontrole dodržiavania pandemických opatrení a verejného poriadku v predmetnej MČ MsP úzko spolupracuje aj s obvodným oddelením Policajného Zboru Košice-KVP," uviedla MsP.

Košický regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) 26. januára vyhláškou nariadil mestu Košice, aby na Luníku IX za asistencie bezpečnostných zložiek zabezpečilo dodržiavanie karanténnych opatrení, domácej izolácie u osôb s ochorením COVID-19, ako aj u všetkých osôb, ktoré boli s nimi v úzkom kontakte. Dôvodom bolo, že v rámci celonárodného skríningu sa v tejto MČ potvrdilo ochorenie COVID-19 u 38 osôb. Desiatky infikovaných odhalili aj počas ďalších kôl testovania. Vyhláška neobmedzovala pohyb osôb, ktoré sa preukázali negatívnym výsledkom testu.

Football news:

Real Madrid put together a killing center - Modric-Casemiro-Kroos-for just 60 million euros. Even Luka Jovic was worth more
Zidane on 0:0 with Liverpool: We rode the storm and can be proud of our performance
2 Premier League clubs will play in the semi-finals of the Champions League for the 2nd time in 3 seasons
Zinedine Zidane: There are many masters at Real Madrid, but most of all I like the character of the guys
Emre Can: We played against probably the best team in the world. We can be proud of ourselves
Pep broke the curse of the Champions League: he took City to the semi-finals for the first time in five years. Only 4 players remained at the club from the last (and first) time for the club
Jurgen Klopp: Liverpool gave Real Madrid a bad feeling. We played well, but did not score