Slovakia

Na mestskom cintoríne v Šali by malo vzniknúť kolumbárium

O výstavbe kolumbária rozhodnú mestskí poslanci na júnovom zasadnutí zastupiteľstva. V prípade schválenia zámeru by sa mala realizácia začať na jeseň tohto roka.

Šaľa 14. júna (TASR) – Na mestskom cintoríne v Šali by malo vzniknúť kolumbárium so 48 urnovými schránkami. Vedenie mesta chce jeho výstavbou vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí chcú pozostatky svojich blízkych umiestniť do urnovej steny. „V súčasnosti stúpa záujem ľudí o kremáciu svojich zosnulých blízkych. V mestských cintorínoch preto postupne pribúdajú urnové steny, tzv. kolumbáriá,“ zdôvodnilo zámer výstavby vedenie mesta.

O výstavbe kolumbária rozhodnú mestskí poslanci na júnovom zasadnutí zastupiteľstva. V prípade schválenia zámeru by sa mala realizácia začať na jeseň tohto roka.

Urnové steny by mali stáť na mestskom cintoríne, v blízkosti tabule s menami zosnulých osobností Šale. Vedenie mesta plánuje v prvej etape postaviť dve urnové steny, ak sa osvedčia, nevylučuje výstavbu ďalších. Jedna stena by mala ponúknuť 24 urnových schránok. Vzhľad kolumbárií bude spĺňať kritériá modernej doby. Jeho steny budú obložené čiernym mramorom, predná doska, určená na nápis, bielym mramorom. Po realizácii budú urnové schránky uzavreté prednou doskou. Samospráva plánuje zrealizovať aj úpravu okolia kolumbária, kde pribudne lavička a pozostalí budú môcť zapáliť symbolickú sviečku.

Football news:

Trent Alexander-Arnold: Liverpool are aiming for trophies. We want to win as much as possible this season
Gabriel Martinelli: I think Arsenal is one of the best teams in the world. A lot turned out at the end of last season
Arsenal offered Jaka a new contract with a salary increase. Roma claims the player
Medal standings of the Olympic Games-2020: China has secured the first place, Russia is rushing into the top three, but loses 4 gold to the USA
Trent has signed a contract with Liverpool until 2025
Albrighton has extended his contract with Leicester until 2024. He has been in the team since 2014
Statement of Juve, Barca and Real Madrid: We believe in the success of the Super League. The UEFA monopoly harms football